The Walking Dead Oyununun 3. Sezonu CLEMENTINE Hakkında

clementine walking dead

The Walking Dead‘in yaratıcısı Robert Kirkman, Telltale’in The Walking Dead 3. sezonundaki yıldızın  Clementine olduğunu açıkladı ve ip ucu olarak da belki onun daha yaşlı bir versiyonunu göreceğimizi söyledi.

Kirkman, 26 Nisan’da final yapacak Michonne mini serisinin başı çektiği  Telltale uyarlamaları hakkındaki bir videoda yaptığı açıklamalarda şunları söyledi:

“Clementine’e yeniden bir giriş yapacağız, nerede olduğu ve ne yaptığı hakkında bilgi sahibi olacağız. 3. sezon , şu an çizgi romanda kaldığımız noktaya çok yakın olacak. Bu defa daha fazla çizgi roman unsuru getirmek için ilgi çekici çalışmalar yapıyoruz. Çok fazla şeyi de açığa çıkarmak istemiyorum ama bu sezon, 2. sezondan daha fazla çizgi roman hakkında olacak.”

Telltale oyunlarının 1. ve 2. sezonu The Walking Dead’in zaman çizelgesinin başından itibaren yer aldı ama çizgi roman ilk aradan sonra 4 yıl ileriye atladı. Bu da daha yaşlı bir Clementine  göreceğiz anlamına geliyor olabilir.

Kirkman, Clementine karakterinin ana karakter olup olmayacağını da tam olarak açıklamış değil. Belirli bir çıkış tarihi verilmedi ama 3. sezonun 2016 yılında geleceğini biliyoruz.

Sizin Walking Dead oyunları ile aranız nasıl? Bu tür hikaye yönlendirmeli oyunları seviyor musunuz? Telltale firmasının Batman oyununu merak ediyorsanız bu yazımız ilginizi çekebilir.