Disney Takvimine Yeni Masal Filmleri Ekledi

Disney, son yıllarda klasik animasyon filmlerinin live-action yeniden yapımlarıyla gündemde. 2016’da en son The Jungle Book  gösterime girdi ve gelecek ay da Alice Through the Looking Glass gösterimde olacak. Ama Disney bunlarla yetinmeyeceğe benziyor çünkü yaptıkları son duyuruda önümüzdeki yıllarda daha fazla peri masalı hikayesini beyaz perdeye yansıtacaklarını açıkladılar.

Variety’nin haberine göre yeni eklemelerin tarihi, 28 Temmuz 2017’den, 22 Aralık 2017’ye ertelendi.Tarihi ertelenen bu filmi, 6 Nisan 2018’de başka bir film, onu da 20 Aralık 2019’da diğer bir film takip edecek. Disney geçen yıl da bazı filmlerin tarihlerini açıklamıştı, bu da  yeni güncellemeyle 2017-2019 arası bizleri 7 masal filmi bekliyor anlamına geliyor. 2016’da yapılan son açıklamaya göre gelecek Mart’ta gösterime girecek olan filmin adı Beauty and the Beast olarak belirlendi.

 Yeni Masal Filmleri

Yeni açıklanan tarihlerdeki filmlerin isimleri henüz belli değil ama bu konuda oldukça çok fikir var. Disney, aralarında Maleficent 2 (Angelia Jolie’yi aynı rolde tekrar izleyeceğiz), Jungle Book 2 (Jon Favreau yönetecek), Tinkerbell (Reese Witherspoon oynayacak), Dumbo (Tim Burton yönetecek), Cruella (Emma Stone oynayacak) ve Disney çizgi filmlerinden yeniden yapım olarak adlandırılmayan, Lasse Hallstrom’un yöneteceği The Nutcracker and the Four Realms’ın geliştirme aşamasında olduğunu onayladı. Aynı zamanda  Emily Blunt ve Lin Manuel-Miranda’nın baş rollerde olacakları Mary Poppins devam filminin de planları dahilinde olduğunu açıkladı. Yine de bu filmlerin bazıları ilerleme aşamasında yarıda kalabilirler ama Disney, The Jungle Book’un başarısından sonra bu işe devam edeceğe benziyor.

jungle book filmi

Disney, ismi belirlenmeyen filmlerle ilgili 5 yeni tarih daha verdi. Ayrıca 2 yeni sinema filminin tarihiyle birlikte isimlerini de açıkladı. Çıkış tarihleri 3 Ağustos 2018 ve 25 Aralık 2018 olarak belirlenen filmlerden biri Dwayne Johnson-led Jungle Cruise, diğeri ise Ava DuVernay’in yöneteceği A Wrinkle in Time.