Yeni Doctor Who TARGET romanları geliyor

Gelecek yıl, yirmi yıl önce orijinal TARGET serisinin son ermesinden bu yana ilk resmi TARGET-tarzı modern seri Doctor Who romanlarının yayınlanacağını göreceksiniz.

Yayıncı Penguin Books’un Avustralya web sitesinde “TARGET Koleksiyonu” adı altında listelenen yeni romanlardan dördü, 2005 yılında ekranlara geri dönen modern serinin dört dönüm noktası bölümün roman uyarlaması olacak.

Kimler, Neyi Yazıyor?

Doctor Who’nun eski yapımcısı ve başyazarı Russell T Davies, modern serinin ilk bölümü olan Rose’un orijinal senaryosunu romanlaştıracak.

Ancak yine Russel T Davies’in yazdığı ve dizinin ilk Noel özel bölümü olan Christmas Invasion senaryosu Jenny T. Colgan tarafından romanlaştırılacak.

Bu arada Steven Moffat hem 50. yıl özel bölümü The Day of the Doctor’un hem de gelecek Noel özel bölümü Twice Upon a Time’ın senaryosunu romanlaştıracak.

1973-1994 yılları arasında klasik Doctor Who hikayelerinin/bölümlerinin orijinal TARGET romanları yayınlandı ve video sistemlerinin yokluğunda çoğu zaman hayranların en sevdikleri hikayelerden bazılarını yeniden tekrar yaşayabilecekleri tek yol buydu.