Bilimsel Olarak Tüm Zamanların En İyi Süper Kahraman Karakterleri

En iyi süper kahraman kim? 7 yıl çalışıp süper kahramanlara özgü yetenekleri ölçüp tartan üniversite öğrencilerinin sıralaması bu haberde.

Süper kahramanlar ilginç şekilde ayrımcılık yaratan karakterlerdir. Çizgi roman karakterlerinin büyük hayran kitleleri var ve bu karakterler filmleriyle milyon dolarlar kazandırma potansiyeline sahip. Ama hayranlar, DC’ciler ve Marvel’ciler olarak bölünmüş durumda. Hulk mu, Superman mi, Iron Man mi yoksa Cyborg mu, Ant Man mi Atom mu soruları yıllardır süregeliyor. 

En İyi Süper Kahraman
En iyi süper kahraman kim

Seçimleri Leicester Üniversitesi Öğrencileri Yaptı

CRS’nin haberine göre Leicester Üniversitesi öğrencileri, süper kahramanlar konusunda 7 yıl çalışmışlar ve onların kendilerine özgü yeteneklerinin gerçek dünyada ne kadar talep gördüğünü incelemişler. Tüm olasılıkları hesaba kattıktan sonra en çok rağbet gören kahramanları sıralamışlar. Bu sıralama hem Marvel hem de DC kahramanlarını içeriyor. İşte, sıralı şekilde o liste:

1) Superman

2) Wolverine

3) Mystique

4) Thor

5) The Flash

6) Spider-Man

7) Batman

8) The Lizard

9) Iron Man

10) Silver Surfer

Sonuçlara şaşırmış olabilirsiniz. Özellikle Batman hayranları çılgına dönmüş olabilir.

Çalışmada tüm kahramanların güçleri, sınırları ve zayıflıkları göz önünde bulundurulmuş. Örneğin, Batman dahi bir stratejist, bir dövüş sanatları ustası ve bildiğiniz gibi muhteşem oyuncaklara sahip. Ama onun bu muhteşem alet edevatları Batman için tehlikeli olabilir. Üniversite’nin basın toplantısında açıkladıkları Batman hakkında şöyle diyor:

“Batman’in pelerini hayati yarar sağladığını kanıtladı ama araştırmaya göre, Batman’in hızı 80 km’ye ulaştığında yere inmek onun için ölümcül olabilir. Bu süper kahraman özelliklerinden en basitinin yetersizliği, akla bırakalım da Batman, Gotham’ı kurtarmak için Joker ve Bane ile yerde uğraşsın düşüncesini getiriyor.”

Peki ya sizce bilimsel açıdan en iyi süper kahraman hangisi?