Batman’in Superman’i Yenmesinin 5 Yolu

Batman v Superman: Dawn of Justice vizyona girmek üzereyken bu ikiliyi derinlemesine incelemenin tam zamanı. Çizgi romanlarda Batman ve Superman’i sayısız kez kavga ederken gördük ve her ikisi de zaferi istiyordu ama IGN editörleri bu defa  sadece Dark Knight’ın Superman’i al aşağı etmesi için bir kaç fikir ortaya atmak istemiş.

  1. Kryptonite

1

En bilinen taktikle başlayalım. Bir parça kriptonitle aynı odada bulunduğunda Superman bir anlamda işe yaramaz oluyor. Batman de kemerinde bir yüzük taşıyor,yüzük yerine kriptonit kullandığında Superman’e karşı büyük bir zafer kazanabilir.

Niye bu kadarla kalsın ki? Parlayan yeşil Batarangler ile Superman’i bir dart tahtasına dönüştürebilir. Toz haline dönüştürüp sis bombası içine koyabilir ve Superman nefes aldığında işi bitebilir. Ya da Superman’e bir arkadaş hediyesi olarak kriptonitli bir bileklik vererek onun duygularıyla oynayabilir 🙂

  1. Güç Kostümü

2

Batman sadece bir insan olmasına rağmen, dünya çapında askeri eğitimi ve milyar dolarları var. Bunlarla kendine robotik güçleri olan bir kostüm yaptırıyor ve böylece kendi çapında düşmanlarla mücadele ediyor. Batman, seneler içinde pek çok farklı kostüm kullandı ama Superman ile mücadele etmesi için bu kostümlerin en iyisi Justice League tarafından yaratılıp onu hayat gücü pahasına kendi seviyelerine çeken Hellbat kostümü. Batman bunu Darkseid’i yenmek için kullanırsa ki kullandı Superman oldukça büyük zarar görür.

  1. Dedektiflik Yetenekleri

3

Batman’in Superman’i alt etmesi için tek bir yumruk atmasına ya da Batarang fırlatmasına bile gerek yok. O dünyanın en mükemmel dedektifi. Etrafta şöyle bir araştırma yapıp Süperman hakkında ufak bir kötülük yakalasa bile onun dünya çapında imajını mahvedebilir. Onun Clark Kent olarak gizli kimliğini açığa çıkarmak oldukça kolay olur ama Superman Returns’da Superman’in gayri meşru oğlu piyano ile bir adamı öldürmüştü.

  1. Noel Işıkları

4

Superman dünyada gücünü sarı güneşten alıyor ama kendi gezegeni Krypton’un kırmızı güneşi altında o normal biri. Batman bunu avantaj olarak kullanıp Noel’de onu kokteyl içmeye davet edebilir ve bir saat kadar Noel ağacının yanında oturduktan sonra ağacın kırmızı ışıkları birer kırmızı güneş jeneratörüne dönüşür. Sonuçta Superman, çirkin bir kazakla sıradan birine dönüşür ve Batman onun boynunu ani bir Judo hareketiyle kırabilir.

  1. Super Arkadaşlar

5

Batman’in Superman’i devirmek için en iyi yöntemi tüm diğer süper kahramanları onun aleyhine çevirmek olabilir. Justice League’ten ve diğer çeşitli takımlardan oldukça fazla arkadaşı var ve eğer onu reddederlerse dedektiflik yetenekleriyle onlara şantaj yapabilir.Bu teke tek bir dövüş olmadığı için bir aldatmaca sayılabilir ama Batman kazanmak için ne gerekiyorsa yapacaktır.