UEFA Şampiyonlar Ligi’nin Final Günü Şerefine MCU Karakterleri ile Futbolcu Eşleşmesi

Biliyorsunuz ki, bütün popüler futbol takımları bir ligde toplandığında adı Şampiyonlar Ligi (Champions League) olarak anılmakta. Ancak rotayı Marvel’a çevirdiğimizde, dünyanın en iyi kahramanları toplandığında da ismi “The Avengers” olarak anılmakta. Yani futbolun en kudretli oyuncuları nasıl “Champions League” ise, Marvel’ın kurgu dünyasının en kudretli kahramanları da “The Avengers” olmalı.

Lig bu yıl İstanbul’da düzenlenecek idi. Fakat pandemi sebebi ile hem ertelendi, hem de maalesef Portekiz’in Lizbon şehrine taşındı. Ama yine de buna rağmen bu heyecana ortak olmakta fayda var… Dün akşam düzenlenen UEFA Şampiyonlar Ligi finalinde kupayı Bayern München’in kaptığı da unutmayalım!

İşte ben de bu yüzden birkaç Champions League futbolcularını MCU karakteri ile eşleşmeye karar verdim. Gerçi ben yazı hayatımda ilk defa bir konu dışı paylaşım yapıyorum. Umarım bu yazımı beğenebilirsiniz. Keyifli okumalar…

Lionel Messi = Tony Stark / Iron Man

 • Çünkü kendisi aşırı zeki, çevik, en başarılı ve yetenekli oyunculardan biri… Bu özelliği bana Tony Stark’ı andırıyor.

Roberto Firmino = Steve Rogers / Captain America

 • Kendisi her zaman olması gerektiği yerde, doğru ve başarılı hamlelerini inanılmaz üst seviyedeki gücüyle birleştirebilen bir futbolcu. Aynı Steve Rogers.

Zlatan Ibrahimovic = Bruce Banner / Hulk

 • Ibrahimovic futbol maçları sırasında üstün zekâsı ve inanılmaz güçlü, hırslı ve sinirli yapısındaki karakter özellikleri arasında sürekli git gel yaşayan bir futbolcu. Hulk onun için tek seçenek!

Cristiano Ronaldo = Thor

 • Ronaldo, zekâ, çeviklik, güç, kazanma hırsı ve daha sayamayacağımız bir sürü mükemmel özelliği bir arada barındıran ve tabii ki bu özelliklerini en güzel şekilde kullanan bir futbolcu. Thor’un evrendeki en önemli karakterlerden biri olması onu eşleşmeye uygun bir aday yapıyor.

David Beckham = Clint Barton / Hawkeye

 • Futbol sahalarının adeta keskin nişancısı olan Beckham, sayısız uzaktan serbest vuruşları sanki gözü kapalıymış gibi gole çeviren mükemmel bir avcı(ydı). Hawkeye’dan başka bir seçenek düşünülemez bile.

Luka Modric = James Rhodes / War Machine

 • Modric, karakter özellikleri olarak hepsine ortalama üstü bir seviyede sahip, özverili ve kendinden emin yaklaşımıyla tam bir görev adamı.

Mohammed Salah = Peter Quill / Star-Lord

 • Salah, inanılmaz teknik özelliklere ve yeteneklere sahip olsa da, oyun içinde fazla bir şekilde hatalı kararlarıyla meşhur. Tıpkı Yenilmezler: Sonsuzluk Savaşı’ndaki Star-Lord gibi… :/

Sadio Mane = Scott Lang / Ant-Man

 • Sadio Mane, diğer futbolcularla karşılaştırıldığında görece küçük bir fiziğe sahip olsa da, on parmağında on marifet olan bu mükemmel futbolcu performansıyla adeta sahada bir dev haline geliyor.

Antoine Griezmann = Doctor Stephen Strange

 • Bu genç adam, normal bir zamanda sadece görevini yapacak kadar çalışırken, takımın en çaresiz zamanlarında şapkadan tavşan çıkarmasıyla ve takımını beklenmedik bir şekilde öne geçirmesiyle ünlü.

Heung-min Son = T’Challa / Black Panther

 • Bu çılgın Koreli futbolcu, günümüz futbolundaki en çevik futbolculardan biri. Aynı Black Panther gibi, fazla düşünmeye gerek kalmadan, hedefe çevik ve kaliteli adımlarla ilerlemesini biliyor.

Neymar Jr = Peter Parker / Spider-Man

 • Neymar; Futbol sahasındaki estetik ve herkesi hayran bırakan hareketleri, bu hareketlerin de çok büyük bir bölümünün takımını adım adım ilerlere taşıyor olması, takımın o varken harika bir motivasyon yakalaması. İç Savaş ile MCU’ya mükemmel bir giriş yapan Spider-Man’i anlattım sanki…

Allison Becker = Sam Wilson / Falcon

 • Dünyanın en pahalı bonservis bedellerinden biriyle şu an mükemmel üstü bir performans sergileyen bu eşsiz kaleci, mevkisi nedeniyle hep geri planda kalan, ama takımın en kilit isimlerinden biri.

Kylian Mbappé = Bucky Barnes / Winter Soldier

 • Dünya kupasını en genç kazanan futbolculardan biri olan Mbappé, sakin ama güçlü futboluyla adeta bir Winter Soldier!

Virgil van Diyk = Korg

 • Güçlü ve büyük fiziksel yapısı, gerektiği yerde gerektiği zamanda olan, takımına adeta güç sağlayan futbolcu olarak, Ragnarok’taki Korg’a çok benzer bir yapıda olduğunu hissettiriyor.

Romelu Lukaku = Groot

 • Küçük Groot’u saymazsak, sakin ama güçlü, hedef odaklı yapısıyla Lukaku, Groot’un Galaksinin Koruyucuları’ndaki haliyle çok uyumlu.

Andrés Iniesta = Vision

 • İnanılmaz bir bilgelik, eşsiz güç ve tabii bunu sağlayacak bir zihin gücü. Vision, Iniesta’nın MCU’daki aynası.

Kevin de Bruyne = Heimdall

 • Takımının adeta merkezinde olan, görevi için daima hazır, üstün yetenekleriyle takımına adeta sınıfı atlatan bir Belçika aslanı. Heimdall ve Asgard için aynısını söylemek çok da zor olmasa gerek…

Bir Sonraki UEFA Şampiyonlar Ligi Finali Nerede ve Ne Zaman Düzenlenecek?

2021 UEFA Champions League finali; 29 Mayıs 2021 tarihinde ve İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı’nda seyircili bir şekilde oynanacak. Dahası ise; 2022 ile 2024 yılları aralarında sırasıyla Rusya, Almanya ve İngiltere ülkelerinde düzenlenmesi planlanıyor.