FANZADE.COM
Hayran Kültürü Platformu

Daha Güçlü PlayStation 4.5 Söylentisi Gerçeğe Döndü

0

Sony'nin çıkacağı söylenen PlayStation 4.5'inin artık bir ismi var: PS4K. Neden 4K derseniz, Sony, PlayStation 4'ü yenileyerek yeni 4K çıkışını PS4 'te sadece bazı videoları ve fotoğrafları oynatmak için yapacağı söyleniyordu. Son haberlere göre bu bir gerçek ve PS4K yolda.

Eurogamer'ın teknoloji odaklı devamı olan Digital Foundry, PS4K donanım biçimiyle ilgili detaylı bilgi verdi. Sony'nin bugünün donanımları ve gelecekteki olasılık seçenekleri için ortak bir çalışma yapmışlar.

Daha Güçlü PlayStation 4.5 söylentisi Gerçeğe Döndü

Sony'nin çıkacağı söylenen  PS4.5'inin artık bir ismi var: PS4K. Neden 4K derseniz, Sony, PlayStation 4'ü yenileyerek yeni 4K çıkışını PS4 'te sadece bazı videoları ve fotoğrafları oynatmak için yapacağı söyleniyordu. Son haberlere göre bu bir gerçek ve PS4K yolda.

Eurogamer'ın teknoloji odaklı devamı olan Digital Foundry, PS4K donanım biçimiyle ilgili detaylı bilgi verdi. Sony'nin bugünün donanımları ve gelecekteki olasılık seçenekleri için ortak bir çalışma yapmışlar.

Açıklamalara göre, Sony'nin AMD tasarımı üstünde durduğu aşikar, PS4'ün APU yapısını kullanmaları da muhtemel. Sony'nin gücü artırmak ve  PlayStation  konsolunun çalışma kapasitesini artırmak için birden fazla seçeneği mevcut.

Seçeneklerden biri GPU ve CPU'yu daha fazla güç için elden geçirmek ama bunu yaparken Sony'nin sekizinci nesil konsolunda oyunları çalıştırması için PS4'ün bazı tasarım özelliklerini korumak.

İkinci seçenek ise daha muhafazakar ve daha pratik. AMD'nin Tahiti GPUs 7xxx hattına dayanarak,GPU yu daha yüksek saat hızına ulaştırmak ve RAM'e overclock yapmak.

Üçüncü  seçenek ise APU'yu 16nm işlemci ile çekerek mevcut çekirdek teknolojisine overclock yapmak ve GDDR5'i hızlı modüllere değiştirmek.

Sony'nin  Los Angeles'ta bu yılki E3'te PS4K ile ilgili daha fazla bilgi vermesi bekleniyor.

Değerli okuyucumuz sizden bir ricamız var, yan tarafta(bilgisayar) veya aşağıda(mobil) göreceğiniz kanalımızın videolarına göz atıp kanalımıza abone olursanız, büyümemize ve daha çok içerik üretmemize destek vermiş olursunuz.

Önceki yazımız olanPokemon GO ile İlgili Detaylar Resmi Olarak Açıklandı! yazımıza göz atmak ister misiniz?

Fanzade Destek

Bir yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.