KANG THE CONQUEROR VARYANTLARI – En Güçlü 10 Tanesi

KANG THE CONQUEROR VARYANTLARI 2

Kang The Conqueror, Disney+’ın Loki dizisinde ortaya çıktı ve bahsettiklerinden dolayı “Kang’ın en iyi ve en güçlü varyantları hangileri” sorusu da dizideki olaylardan sonra akla takılanlardan oldu.
Biz de sizlere Marvel Comics çizgi romanları içindeki Kang the Conqueror varyantları yazısını takdim ediyoruz.

Kang’ın Loki dizisinin sonunda açıkladığı gibi, çoğunlukla güç için yarışan ve aynı derecede zeki olan birçok çeşidi var. Bu versiyon bir bilim adamıydı, ancak Kang’ın diğer paralel evrenlerdeki diğer versiyonları daha az dostane veya pasifisttir. 

Bazıları Firavun veya savaşçıdır. Diğerleri mucit veya iş adamlarıdır. Bazıları dürüst askeri taktikçilerdir. Kang da zaman çizelgesini sık sık karıştırdığından, kendisinin bazı anormal versiyonlarını yaratma eğilimindedir. 

Kang the Conquereor Varyantla

Disney+ platformunun Loki’si, Marvel Comics’in süper kötü adamı Kang The Conqueror’ın Kalan Olan olarak bilinen bir çeşidini tanıttı. Bu Kang, tüm zaman çizgilerini yok etme gücüne sahipti ancak karakterin nispeten ‘iyi’ bir versiyonuydu. Çizgi romanlarda klasik karakterin birçok varyantı var ve bazıları diğerlerinden daha güçlü. Çizgi romanlardaki Kang’ın birçok çeşidi aynı temel yetenekleri paylaşır, ancak teknoloji ve diğer yollarla güçleri değişiklik gösterir.

10- Rama Tut

Rama Tut, ilk olarak Fantastic Four #19’da tanıtılan eski bir Mısır hükümdarı olarak karşımıza çıktı. Kang’ın her temel versiyonu gibi, Rama Tut’un da süper güçleri yoktur. Zamanda geriye gitmek ve kendini Firavun olarak göstermek için dehasına ve teknolojiye güvenmekte. Onun ayırt edici teknolojik araçlarından biri, aslında eski Mısır’dan Sfenks olan zaman yolculuğu aracıdır.

Geri dönüşü olmayan geçmişte mahsur kaldığı için en güçlü Kang değil. Kang The Conqueror aslında Rama Tut ile aynı ayda, Eylül 1963’te Avengers #8’de çıkış yaptı. Daha sonra, 1974’teki Avengers çizgi romanlarındaki “The Celestial Madonna” hikayede birbirlerinin varyantları oldukları yeniden bağlantılı hale getirildiler.

9- Scarlet Centurion

Kang, Fantastic Four Yıllık #2’de Doctor Doom ile tanıştıktan sonra kısa bir süre için yeni bir kimliğe bürünmüştür. Scarlet Centurion, Kang için yeni bir güçlü zırh setinin adıdır. Bu zırh büyük oranda Kang’ın sahip olduğu gelecekteki teknolojiye dayanıyor. Bu yüzden yetenek açısından daha önce sahip olduğundan çok da farklı değil.

Kang daha sonra bunu 1968’de Avengers Annual #2’de Avengers’a karşı kullandu. Kang karakteri bu kişiliğe onlarca yıl sonra geri dönecek ve sonunda başka bir varyant olan Marcus tarafından ele geçirilecektir.

8- Mr. Gryphon

Mr. Gryphon, Kang’ın günümüzde kapana kısılmış bir versiyonu diyebiliriz. Loki 5. bölüm Easter Egg’lerinden biri olan Qeng Industries’i kurduGüçleri ve yetenekleri esasen diğer Kang varyantlarıyla aynıdır. Ancak The Vision’a emrine sokarak tekil teknolojik becerisini kanıtlamıştır.

Avengers’a karşı savaşında kendisine yardım etmesi için androidi yeniden programladı. Bunla birlikte Vision, Thor’un(Jane Foster)çekicini çekip almayı başardı. Miss Marvel ve Miles Morales da dahil olmak üzere çizgi romanlardaki en iyi Avengers kadrolarından birini de neredeyse yendi.

7- Victor Timely

Victor Timely, 1901 yılına seyahat eden Kang’ın bir çeşididir. Orada Wisconsin’de Timely adında bir kasaba kurar ve gelişmeden çok önce robotlar icat etmeye başlar. Diğer Kang’ların temel güçlerine ve bilgisine sahiptir, ancak Kang’ın zamankrallığı olan Chronopolis’e gidip gelebilir.

İlk olarak 1992’de Avengers Annual #21’de yer aldı, ancak Marvel tarihindeki yeri ve önemi aslında bundan çok daha öncesine gidiyor. Bu hikaye, Victor Timely’nin bilgisi ve deneylerinin sonunda Marvel’ın gerçek dünyadaki selefi Timely Comics’ten orijinal android Human Torch’un yaratılmasına yol açtığını ortaya koyuyor.

6- Iron Lad

Iron Lad, çok sayıda MCU karakterine sahip bir ekip olan Young Avengers’ın kurucusudur. Aynı zamanda Kang’ın güçlü bir versiyonudur. Bu versiyon uçmasına izin veren ve ona büyük güç ve dayanıklılık veren bir zırha sahiptir.

Zırhın başka bir güçlü özelliği daha var. Bu zırh nöro-kinetik nano metalden yapılmıştır. Yani Iron Lad düşünceleriyle şeklini değiştirme gücüne sahiptir. Ayrıca zırhı çıkarıp zihniyle kontrol edebilir.

5- Ultimate Comics Kang The Conqueror

Ultimate Comics evreni(Earth-1610)’inin Kang karakteri aslında Görünmez Kadın Sue Storm’un bir çeşididir. İlk olarak 2013’te Ultimate Comics Wolverine #4’te göründü. Zamanı değiştirmek ve New York şehrinin çoğunu yok eden Ultimatum dalgasının korkunç yıkımını geri almak için bir planla geldi.

Sadece Kang’ın tüm gücüne ve bilgisine sahip olmakla kalmıyor, aynı zamanda görünmezlik gücüne de sahip. Bunun ötesinde, ışınlanma ve şekil değiştirme dahil olmak üzere diğer enkarnasyonlarının hiçbirinin yapamadığı şeyleri yapabilir.

4- Kamala Kang

Çizgi roman hayranları Kamala Khan’ın Şampiyonlar takımının en güçlü üyelerinden biri olduğunu bilir. Karakterin bir versiyonu da Kang’ın en güçlü varyantlarından biridir. Kamala Kang, Gamora’nın gerçekliği katladığı ve birçok karakteri bir araya getirdiği Infinity Wars çizgi roman hikayesinin bir ürünüdür.

Sadece Kang’ın tüm zekasını ve teknoloji bilgisini kazanmakla kalmadı, aynı zamanda benzersiz şekil değiştirme güçlerini de korudu. Kamala Kang zaman yolculuğu yapan kötü adamın en güçlü versiyonlarından biriydi.

3- Immortus

Immortus, Kang’ın diğer varyantlarının yetenek ve gücünün çoğuna sahiptir, ancak daha da bilgilidir. Çizgi roman hayranları, Zaman Bekçilerinin Immortus’a zaman ve onların gerçek kozmik güçleri hakkında çok şey öğrettiğini ve Kang’ın gücünün ve yeteneğinin gelecekteki versiyonunun varyantlarının büyük çoğunluğunu verdiğini biliyorlar.

Bu güçleri Zaman Bekçileri adına çok sayıda alternatif zaman çizgisini silmek için kullandı, ancak aslında kendisini tüm zamanların hükümdarı olmak istiyordu. Ayrıca birçok Nexus Varlığını avladı ve yok etti ve aynı şeyi Scarlet Witch’e de yapmaya çalıştı.

2- Prime Kang

Prime Kang, Marvel Comics’teki herkesin bildiği kadarıyla ilk Kang’tır. Sadece kurnazlığı ve zekası değil, üstün teknolojisi sayesinde Fatih Kang’ın en güçlü versiyonlarından biridir. Gücünü ve dayanıklılığını önemli ölçüde artıran ve 3200’lü yıllardan kalma bir savaş zırhı giyiyor.

Ayrıca kılıç şeklinde devasa bir uzay gemisi olan Demokles Üssü’ne de sahiptir. Silahları arasında, Kang’ın onları fethetmek için dünyalara saldığı piyadeler yer alır.

1- Doom The Annihilating Conqueror

Belki de Kang The Conqueror varyantları listemizin içinde çizgi romanlardaki en güçlü versiyonu, birkaç büyük Marvel kötü adamının ürkütücü bir birleşimidir. Iron Lad sonunda kendi varyantlarının kötü eğilimlerine yenik düştü ve Doctor Doom ve Annihilus ile birleşerek Doom The Annihilating Conqueror oldu.

Karakterin bu versiyonu Doom’un, Kang’ın ve Null-Zone’dan henüz MCU’da görünmeyen bir kötü adam olan Annihilus’un tüm güçlerine sahipti . Fantastik Dörtlü onu yenmeyi başardı, ancak oldukça zorlandılar.