Yeni Bir Captain America Geliyor. Karşınızda SAMANTHA!

Kahramanlığına yakışır muhteşem kostümünden, suçla savaşta ona yardım eden kalkanına kadar Captain America hakkında neredeyse her şey seviliyor. Onu muhteşem yapan şeylerden biri de kimliği; ismi her ne kadar afiş sloganı gibi dursa da askeri geçmişiyle Amerikan idealizmini ön plana çıkarıyor.

captain america
Captain America

Yeni Captain America

Etrafta dolaşan yeni bir kaptan var ve bu sefer onun Y kromozomu yok. Sam Wilson hayranları korkmasın çünkü kaptanın kadın versiyonu sadece Spider-Gwen çizgi romanında yer alıyor ama bu O’nun daha az muhteşem olduğu anlamına gelmiyor.

captain2

Earth-65’in Kaptanı, sadece eski tarz bir Kaptan kostümü giymesiyle dikkat çekmiyor aynı zamanda orijinal hikayesiyle alternatif evren süper kahramanlarına bakışınızı değiştirebilecek türden.

capitan4

Bu evrende Peggy Carter, Nick Fury’nin karşılığı olarak yer alıyor. Kaptan’ın Falcon’u da kendi klonundan başkası değil. Çizgi romanın ilk versiyonunda Sam Wilson’ın Captain America olması hoş karşılanmayabilirdi ama Spider-Gwen’in evreninde bu gelenek alaşağı edilerek, Wilson’ı orjinal haliyle Captain America klonu, mükemmel bir yardımcı olarak görüyoruz.

C. America, Afro-Amerikan Bir Kadın Olarak Beyaz Erkek Versiyonu Kadar Muhteşem.

captain3

Sonuç olarak kaptan da tüm diğer süper kahramanlar gibi, hikayesinden, cinsiyetinden ya da derisinin renginden daha fazla bir şey. Bir fikri var ve bizim geleceğe dair beklentilerimizle ve umutlarımızla bağlantı kuruyor ve olmaya uğraştığımız daha iyi versiyonlarımızı temsil ediyor. Karakterin sevilmesinin diğer nedenleri de milliyete, politik görüşlere ya da küçük önyargılara bakmaksızın herkesin ideallerine hitap ediyor olması.

capitan5