Superman Truth Hikayesinde Yeni Bir Güç Elde Etti

Superman Truth hikayesinde yeni bir güç kazandı. Superman‘i, radyo, televizyon, filmler, çizgi filmler gibi diğer medya unsurlarından tanıyanlar, genelde onun standart süper güçlerini bilirler. Tüm versiyonlarda da basitçe normal bir insandan çok daha fazla güçlüdür. Ama çizgi romanlarda özellikle de ‘Kriz Öncesi’ olarak adlandırılan dönemde, Superman’in düzenli bir biçimde yeni yetenekleri tezahür eder ve bunların bir kısmı onun uzaylı fizyolojisiyle alakalıdır, bir kısmı da bilimsel olarak büyütülmüş güçlerdir. Bunlar genelde bir sayı ya da konuyla sınırlı kalırdı. DC 80’lerin ortalarında kendi evreni yeniden planlayıp yayınlamaya başladığında bu tarz  Süperman hikayelerini frenledi.

Ama şimdi “New 52″deki  Superman, Action Comics‘te devam eden Truth hikayesinin bir parçası olarak yeni bir yetenek kazandı.

Superman Truth

Takip etmeyenler için; Superman son olarak yeni yeteneği Solar Flare’i kullanırken diğer güçlerinin  büyük ölçüde azaldığını görmüştü. Bir süreliğine tüm diğer yeteneklerinin azalmasına neden olan bu güç ile Superman, tek seferde hücrelerine depolanan güneş enerjisini serbest bırakarak oldukça büyük bir yıkıcı enerji dalgası üretebiliyordu. Azalan güçlerini yeniden devreye sokmak için de yüksek dozda kriptonite maruz kalmıştı ki bunun sonuçları hala çıkmaya devam ediyor. Ortaya çıkan en son yeteneği ise, radyo dalgalarını duyabiliyor ve elektronik sinyalleri yorumlayabiliyor olması.

Yani artık Superman’in  ‘’x-ray görüşü’’ ne eş değer olarak süper duyma yeteneği var. Teknik olarak aslında her zaman radyo ve elektronik sinyalleri algılama yeteneği vardı ama hiç bir zaman gönderilen bilgileri okuyamıyordu. Bakalım Superman’in yeni yeteneğinin geleceği nasıl olacak?