Yeni Zorro Filmi ‘’Z’’yi Jonas Cuaron Yazıp Yönetecek

Lantica Media ve Sobini Films, yaptığı açıklamayla ‘’Z’’ adını taşıyan yeni Zorro filmi , kendileri için, Gravity’nin senaryo yazarı  Jonás Cuarón tarafından yönetilecek.

Açıklamada Sobini Films’in  CEO’su  Mark Amin :

“Desierto’yu izlediğimde, Jonás’ın aksiyonu yönetmesinden ve merakından, görsel zevkinden ve aktörlerin güçlü performanslar ortaya çıkarmasını sağlamasından oldukça etkilendim.” dedi.

Lantica Media’nın CEO’su Antonio Gennari ise :

“Jonás bu filmde çalışacağı için oldukça şanslıyız. Onun sinemaya olan aşkı çalışmalarında açıkça görülüyor ve zor bir hikayeyi anlatmada oldukça yetenekli. Onun vizyonunun bizi nerelere götüreceğini görmek için sabırsızlanıyoruz.” sözlerini sarfetti.

yeni zorro filmi

Pinewood’un Dominik Cumhuriyeti Stüdyoları’nda, bu yaz çekilmeye başlanacak filmi Lantica Media finansa edecek. Filmin uluslararası satışını  Pantelion Films üstlenecek. Filmin kısaca tanımı şu şekilde; “Bir kıyamet sonrası Zorro efsanesini anlatacak olan film, yakın gelecekte geçmesine rağmen efsanede olduğu gibi yine maskeli ve pelerinli yabancının zalimlerle mücadelesini anlatacak.”

Maskesi, kılıcı ve Z imzasıyla markalaşan Zorro karakteri, 1919 yılında Johnston McCulley tarafından yaratıldı ve sayısız kitapta, romanda, filmde ve Tv uyarlamalarında yer aldı.