Marvel Comics, All-New Civil War II Etkinliğini Duyurdu

2006 yılında Marvel Comics, 7 konuyla sınırlı Civil War’ı yayınlayarak büyük line-wide etkinliğini başlatmış oldu. Mark Millar’ın yazıp Steve McNiven’ın çizdiği Civil War’daki Superhuman Registration Act ( Süper kahraman Kayıt Yasası) sayesinde, etkinlikte süper kahramanların suçlulukları ve gizli kimlikleri keşfedilmiş oldu. Kanun tüm kahramanlar için geçerli ve geçmişleri ya da güçleri ne olursa olsun gizli kimlikleriyle hükümete kayıt olarak kolluk kuvvetlerinin bir parçası oluyorlar.

civil 2

SRA, Marvel Evren’indeki kahramanlar arasında bölünmeye yol açtı ve kahramanların kahramanlarla çatışması bunu doruğa çıkardı. Bu hikaye Captain America: Civil War’a ilham verdi fakat çatışmalar filmde daha küçük ölçekte işlendi. İlk fragmandan sonra film için heyecan artarken bir yandan da Marvel Comics sürekliliği içinde Civil War için devam etkinliği olacağı söylentileri dolaşmaya başladı.

Marvel, kısa süre önce  Civil War II adıyla devam etkinliğinin geleceğini duyurdu. Başta Brian Michael Bendis ve David Marquez olmak üzere şu anda Invincible Iron Man’de çalışmalarına devam eden yaratıcı ekip Civil War II’yi hazırlayacaklar. Civil War ve Civil War II’nin editörü Tom Brevoort seriyi kısaca şu şekilde betimledi:

Civil War hakkındaki en eğlenceli şey, sadece kahramanların bölünmüş olması değil aynı zamanda fanların da bölünmüş olması. Aslında her kesimin geçerli bir savunma noktası var. Burada kesin haklı ya da kesin haksız bir taraf yok sonuçta herkes kendine göre haklı. Herkes, herhangi bir tarafı seçebilir. Konu her ne kadar farklı olsa da aynı yaklaşımı Civil War II’de de devam ettireceğiz.”

2016 yılında çıkması planlanan Civil War II için henüz kesin bir tarih açıklanmadı.