DC Comics: Secret Hero Society Tanıtıldı

Dustin Nguyen ve Derek Fridolfs DC Comics’in sevilen karakterlerini 3 adet özel çizim çizgi romanla ortaokul yıllarına döndürdü. Karşınızda Secret Hero Society!

DC Comics’in Super Kahraman karakterleri üzerine kurulu DC Comics: Secret Hero Society çizgi romanlarını, Eisner Ödülü adayı Dustin Nguyen ve Derek Fridolfs çizdi. Serinin ilk kitabı Study Hall of Justice, 2016 yılının Şubat ayında yayınlanacak. Study Hall of Justice’da Batman, Superman ve Wonder Woman gizemli bir okulda ortaokul öğrencisi olarak yeniden canlandırılacak.

4809065-secretherosocietybook1-cover

Secret Hero Society Konusu

“Yetenekli ortaokul öğrencileri için bir hazırlık okulu olan Ducard Akademy’de Bruce Wayne yeni bir öğrencidir. Bruce daha ilk günden oraya ait olmadığını anlar çünkü okul düşmanca davranışlara ses çıkarmamakla kalmaz aynı zamanda ödüllendirir. Bruce kendine iki tane daha dışlanmış arkadaş bulur, çiftlik çocuğu Clark Kent ve muhteşem Diana Prince. Bu üçlü kısa bir süre sonra okuldaki herkesin sadece özel olmadığını aynı zamanda süper olduklarını keşfederler. Ardından üçü birlikte bir dedektif gibi hareket ederek, Ducard Akademisi’nin neden bu sıra dışı çocukları topladığını ve amacını öğrenmeye çalışırlar. Olayı çözmek için ellerinden gelenin en iyisini yaparlar fakat süper güçlere sahip olmak her şeyin çok kolay olacağı anlamına gelmez.”

 SECRET HERO SOCIETY
SECRET HERO SOCIETY

Dustin Nguyen kitapla ilgili olarak, “Çocuklar için hikayeler yazmak her zaman yapmak istediğim bir şeydi. Birlikte büyüdüğüm ikonik karakterlerle bunu yapabiliyor olmak ise beni oldukça heyecanlandırıyor.” dedi.