DARK SOULS Çizgi Romanı Çıkış Tarihi Belli Oldu

Nisan’da FromSoftware’in Dark Souls’u üzerine kurulu yeni bir çizgi roman geliyor. Dark Souls Çizgi romanı içinde oyunun karanlık fantastik evreninden yeni hikayeler anlatılacak. Titan Comics’in yayınlayacağı Dark Souls #1, gelecek oyun Dark Souls 3, 12 Nisan’da Kuzey Amerika’da piyasaya sürülmeden bir hafta önce yayınlanacak.

Dark Souls, Titan için Doctor Who’yu da yazan George Mann tarafından yazılacak, çizimler ise Alan Quah tarafından yapılacak.  Ayrıca Dark Souls çizgi romanı sınırlı sayıda bir seri mi yoksa devam eden bir seri mi olacağı henüz netleşmiş değil.

Dark Souls Çizgi Romanı Çıkış Tarihi Belli Oldu

Yazar George Mann basın açıklamasında:

“Dark Souls’un çizgi roman olarak keşfedilmesi gereken zengin ve özgün bir evreni var ve ben de  bu evrenin içine dalmaktan ve yeni hikayeler aktaracak olmaktan onur duyuyorum. Bir süreliğine oyunların fanıydım bu yüzden onların dünyasına ve Hollows mitolojisine katkıda bulunmak benim için gerçek bir heyecan.” dedi.

2014 yılında Dark Souls’un yayıncısı Bandai Namco, ikinci oyun üzerine odaklı, dijital çizgi roman Dark Souls 2: Into the Light‘ı piyasaya sürdü. Bu çizgi roman Facebook’tan okunabilir.