Batman’in Yazarı Tom King; “Batman’in Kendi Suicide Squad’ı Olacak”

Batman Gotham’da iki yeni süper kahramanla tanışıp onlara rehberlik ediyor. Ancak Batman’in bu sonbaharda yeni bir tehditle baş etmek için, eski kötü karakterlerden bir takım oluşturup kendi  Suicide Squad’ını kurmak gibi bir görevi var.

San Diego Comic-Con’da GameSpot’la yapılan bir röportaj sırasında Batman’in yazarı  Tom King,  “Night of the Monster Men” isimli geçiş hikayesinden sonra Kasım ayındaki 9. sayıda  Dark Knight’ta neler olacağına dair ufak bilgiler verdi:

“9. sayının ilk hikayesi  ‘I Am Gotham.’ Bu, hikayelerin bir üçlemesi. Bir çeşit Empire Strikes Back olan ikinci hikayenin ismi ise ‘I Am Suicide.’ Bence John Ostrander’ın  Suicide Squad’ı, yayınlanmış çizgi romanlar içinde, yazılmış en iyi süper kahraman çizgi romanı.”

suicide squad

Ostrander’ın  efsanevi Suicide Squad‘ı 1987’de başlıyor ve 66 sayıyla 1992’de sona eriyor. Seri yaygın olarak, takıma dayalı en iyi seri olarak kabul görüyor.

King sözlerine şu şekilde devam ediyor:

“Batman’i ilk ele aldığımda bu tam olarak istediğim şeydi. Batman ve Suicide Squad’ı yapıyoruz. Batman,  Arkham Asylum’a girerek imkansız bir görevi tamamlamak için kötülerden bir takım seçiyor. İkinci hikayenin konusu bu olacak.”

King, Batman’de çalışmaktan oldukça heyecanlı ve karakterin hayatındaki en önemli anları yarattı. Yazar, Vertigo ve Marvel’deki işlerinde de aynı heyecanı duyduğunu söyleyerek duygularını şöyle ifade ediyor:

“Batman’i yazmak için çok mu istekliyim?  Gordon’un çatıdaki sahnesini, 10:48 saat sahnesini ve Matches Malone sahnesini yaptım. Hikayeyi ve işleyişini seviyorum ama Vision’ı yazarken, Sheriff [of Bablyon] ve Omega Men’i yazarken de en az bu kadar heyecanlıydım. Bana göre 3$’a Omega Men’i alan bir kişi de, Batman’i satın alan bir kişi kadar heyecan duymayı hak ediyor. Yazdığım her sayıya içimdeki tutkuyu yansıtmayı istiyorum.’’