Live-Action Ghost in the Shell Filminden Cyborg Tasarımları Açığa Çıktı

Live-Action Ghost in the Shell filminden Cyborg tasarımlarının bir kısmı paylaşıldı.

Tasarım stüdyosu  Weta Workshop (Yüzüklerin Efendisi Üçlemesi, I, Robot, King Kong), geçtiğimiz hafta Uluslararası Comic Con’da bazı fiziksel efektlerini gösterdi. Ekran görüntülerinin yanı sıra yaklaşan Live-Action Ghost in the Shell filminden cyborg’ların ilk görüntüleri de ortaya çıktı. Sahnelerle ilgili IGN’in paylaştığı video:

Weta Workshop film için bu cyborglar da dahil 2000’den fazla tasarım üretti. 9 aylık süre boyunca filmle ilgili yüzlerce efekt ortaya kondu; bunların içinde animatronik kuklalar ve robotikler, özel kostümler,protezler, sahne donanımları, modeller ve minyatürler de var.

ghost in the shell cyborg geisha

Masamune Shirow’un Ghost in the Shell manga serisinden uyarlanan ve Rupert Sanders (Snow White and Huntsman) tarafından yönetilen filmin yapımcılığını Paramount Pictures ve Dreamworks Pictures birlikte üstleniyor. Filmde Scarlett Johansson, Major olarak rol alıyor. Filmin 31 Mart 2017’de çıkması beklenmekte.

Comic-Con’dan Ghost in the Shell ile ilgili diğer bir haber de, Kodansha Masamune Shirow’un Ghost in the Shell’inin deluxe sürümüyle ilgili planlarını duyurması oldu. Kodansha, 2017’de live-action filmle aynı tarihlerde Ghost in the Shell 1.5 ve Ghost in the Shell 2 mangaların çıkarmayı planladığını açıkladı.

Kaynak:  IGN, Toyark