All-New Marvel Evreni’nde OLD MAN LOGAN’ın Görevi

Marvel, All-New, All-Different Marvel Universe’te karakterin rolüne daha fazla ışık tutacak olan Old Man Logan çizgi romanının ilk sayısını bugün yayınladı.

old man logan

Yazının bundan sonrası Old Man Logan#1 hakkında spoiler içerir.

Sayı,geçen sene yayınlanan Old Man Logan mini serisinin kaldığı yerden devam ediyor. Sayıda, Logan’ın geçmişini hatırlamakla boğuşması ve bu dünya ve kendi arasındaki farklılıkları garipsemesi anlatılıyor. Fakat bir gazetede gördükten sonra, süper bir düşmanın ayaklanması sonrası onun distopik geleceğinin oluştuğu gerçeği  Logan’ın gözleri önüne seriliyor. Logan, kendi geleceğinin geçmişi gibi olmaması için kendini acilen bu işe adıyor.Bunu başarmak için de en iyi yaptığı işi yapması gerekiyor;  insanları bıçaklamak.

Bu sayıda Logan’ın ilk hedefi kötü karakter Black Butcher olur. Yaşlı Butcher ve adamının, Logan ve  Old Man Logan Evreni’ndeki oğluna zorbalık ettiği genişletilmiş bir flashback ile gösterilir. Artık barışçıl yeminine bağlı değildir, Logan çabucak avlanır vahşice parçalanır ve bu dünyanın Black Butcher versiyonu tarafından öldürülür.

ogl

Bu, uzun ve zahmetli bir yolculuk sözü veren sadece bir ilk adımdı.Son sayfa Logan’ın öldürme listesindeki hedefleri sıraladı.

Old Man Logan #2 kronolojik olarak Logan’ın Hulk ile olan savaşını konu edinecek. “Totally Awesome Hulk“,Logan’ın bildiğinden biraz daha farklı olacak.