Amerikan Tanrıları Dizisi’nde Gölge’yi Canlandıracak Kişi Belli Oldu

Neil Gaiman’ın en bilinen romanlarından olan Amerikan Tanrıları’nın TV uyarlaması olarak ekranlara merhaba demeye hazırlanan dizinin as karakteri olan Gölge’yi canlandıracak oyuncu resmen açıklandı.

Starz Kanalı’nın verdiği bilgiye göre The 100, Dream Team, Austenland gibi yapımlardan kendisini hatırladığımız Ricky Whittle dizide Gölge‘yi canlandıracak.

american-gods-tv-show-cast-ricky-whittle-shadow

Dizinin konusuna değinirsek; Geçmişte birtakım kirli işlere bulaşmış olan Gölge, cezasını tamamlamak üzeredir. Artık tek istediği, eşi Laura ile birlikte sessiz sakin bir yaşam sürmek ve beladan mümkün mertebe uzak durmaktır. Ta ki eşinin korkunç bir kazada hayatını kaybettiğini öğrenene kadar.
Cenazeye gitmek üzere bindiği uçakta bir adamla tanışır. İsminin Çarşamba olduğunu söyleyen bu düzgün giyimli, yaşlı adam, Gölge hakkında hiç kimsenin, hattâ kendisinin bile bilmediği şeyler anlatır ve onu yaklaşan fırtınaya karşı uyarır. Bundan böyle artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır, çünkü günlük hayatın o sakin yüzeyinin altında, Amerika’nın ruhunu ele geçirmek için büyük bir savaş kopmak üzeredir.

Gaiman, Sizleri Hayal Gücünün Dehlizlerine Çağırıyor

Eğer mitolojiye meraklıysanız ve Neil Gaiman seviyorsanız bu diziyi de kaçırmamalısınız. Birkaç yıl önce baskısı tükendiği için yeniden basılmasını uzun süre beklediğimiz kitaptan, şu an piyasada bolca bulunuyor. Diziyi beklerken kitabı okumak da hoşunuza gidebilir elbet. Gece kadar koyu ve günah kadar tatlı bir fincan kahve eşliğinde kitabınızı okuyabilirsiniz.

günahkahve
Fanzade.com editörü