90’ların Superman/Batman Hikayeleri ve Batman V Superman Aynı Anda

DC Comics Mart ayında, orijinal yayınından sonra hiç basılmamış ya da koleksiyon yapılmamış olan bazı  arşivsel çalışmaları yayımlamaya hazırlanıyor bu da Batman V Superman: Dawn of Justice’ın sinemalarda gösterime girmesiyle aynı tarihe denk geliyor.

Golden Age ile Superman: The Golden Age Volume 1 ve  Batman & Superman in World’s Finest: The Golden Age Omnibus Vol. 1 sunulacak.

Bu arada, efsanevi Bronze Age Batman’in sanatçısı Neal Adams kendi antolojisini çıkarıyor ve 100$’dan daha düşük bir fiyata satışa sunulacak. Çok satan Dan Jurgens’in de bir tanesi arşivsel ve diğeri devam etmekte olan iki büyük yayını var.

10537933._SX540_

Superman ve Justice League America, Jurgens’ JLA’nın 8 konusuyla birlikte Justice League Spectacular’da toplanacak ve koleksiyon, Death of Superman hikayesinin bir parçası olarak yeniden basılacak olan Justice League America #69 başlamadan hemen önce bitecek. Batman Beyond Vol. 1: Beyond the Bat, Bernard Chang’in devam etmekte olan  Batman Beyond hikayesiyle birleşecek.Jurgens’in Justice League çalışması hiç bir zaman derlenmedi ve maalesef sevilen Destiny’s Hand hikayesini içermeyecek.

90’lar DC’sinde Batman: Legacy de gişe rekortmeni No Man’s Land hikayesinin bir parçası olarak yer alacak. Wonder Woman da 1991’in mini serisi War of the Gods’ın bir parçası olarak karşımıza çıkacak.

Bu ay Batman’den James Gordon, Batman efsanesi Superheavy’nin koleksiyon sürümüyle, Robin ise Son of Batman Vol. 1 ile temsil edilecek. Ayrıca bir çift Batman: Arkham Knight koleksiyon sürümü de gelecekler arasında.