Vampirler ve Lise Öğrencileri “Strike the Blood”

Gakuto Mikumo’nun, vampirler, canavarlar ve lise öğrencilerini anlatan light novel serisi Strike the Blood‘ın etkinliğine katılan Japon fanlar, Strike the Blood’ın yeni anime uyarlamalarının yapılma olasılığından dolayı heyecanlılar.

Strike the Blood izleHenüz resmi bir açıklama yok ama, söylentilere göre, 10 Mayıs 2016’da Japonya’da yayınlanacak olan Strike the Blood light novel serisinin 15. cildi  “obi” kağıt kapaklı olacak. Fanlar bu söylentiyi, 2. bir TV serisi ya da OVA’nın yolda olduğu şeklinde algıladılar.

Strike the Blood, 2013 yılında TV serisine uyarlanmıştı. Bu uyarlamayı Takao Sano ve Hideo Yamamoto yönetmişti ve animasyonunu Silver Link ve Connect yapmıştı. Aynı ekip 2015’te 2 bölümlük OVA uyarlaması da yapmıştı. TV serisi Crunchyroll aracılığıyla izlenebilir ayrıca Discotek Media, Kuzey Amerika’da seriyi video olarak piyasaya sürdü.

Strike the Blood

Crunchyroll’dan serinin hikaye özeti:

“Dördüncü Progenitor, bir zamanlar efsaneler diyarında yaşamış olan en güçlü vampirdir. Japonya’da görüldüğünde, hükümet Yukina Himeragi’yi onu gözlemlemesi ve yok etmesi için “sword shaman” çırağı olarak seçmiştir. Bu orantısız görev ve görevin ayrıntıları karşısında şaşkına dönen Yukina, Akatsuki Kojo’yu ve  Itogami-jima’dan bir özel lise öğrencisini gözlemlemek için  Itogami-jima’nın Şeytanlar Bölgesi’ne gider.”