Tokyo Ghoul Filmi Başrol Oyuncuları Belli Oldu

Tokyo Ghoul filmi duyuruldu. Peki ya oyuncular kimler?

Sui Ishida’nın Tokyo Ghoul mangasının live-action film uyarlaması için resmi web sitesinden 2 yeni önemli oyuncu duyuruldu.  Tokyo Ghoul filmi başrol oyuncusu; Masataka Kubota (live-action Death Note, Mars, Photo Braver 7 Tv serisi ) filmin kahramanı Ken Kaneki‘yi oynayacak. Fumika Shimizu (live-action My Neighbor Seki, HK/Hentai Kamen, Kamen Rider Fourze, Mare) ise bayan kahraman Tōka Kirishima’yı canlandıracak.


tokyo ghoul film oyuncuları tokyo ghoul film

Filmi Kentarō Hagiwara yönetecek ve temel çekimler Temmuz-Eylül ayları arasında yapılacak. Film gelecek yaz gösterime girecek.

Tokyo Ghoul Filmi

Mangayı Kuzey Amerika’da Viz yayınlıyor. Manganın hikayesi kısaca şöyle:

“Hortlaklar bizimle birlikte, insan eti arzulamalarının dışında tamamen insanlarla aynı şekilde yaşıyorlar. Ken Kaneki, güzeller güzeli Rize ile randevusuna gideceği için heyecanlıdır. Ama bu olay kızın sadece onun vücudunu yemekle ilgilenmesinden dolayı bir anda tersine döner. Tartışılabilir bir kurtarmayla Ken, yarı insan yarı ghoul(hortlak) bir canlıya dönüşür ve hortlakların şiddet ve karanlık içeren dünyasına çekilir.”

Tokyo Ghoul’u Ishida, Shueisha’s Weekly Young Jump’ta 2011- 2014 arası serileştirdi ve şu anda da Tokyo Ghoul:re’yi serileştirmekte. Tokyo Ghoul iki anime serisi, çeşitli OVA projeleri,  PlayStation Vita ve akıllı telefon oyunları ve bir de sahne oyununa ilham verdi.