Tokyo Ghoul 3. Sezon Finalinde Önemli Karakterlerden Biri Ölecek mi?

Tokyo Ghoul uzun süredir ara vermiş durumda.  Studio Pierrot, bir tane daha sezon için hazırlanırken bizler de olabilecek hikaye olasılıklarını derinlemesine bir inceleyelim. Tokyo Ghoul 3. Sezon hakkında çok fazla söylenti ortaya atmasından dolayı stüdyo detaylar konusunda sessiz kalmayı tercih ediyor.

Merakla beklenen anime serisi bir yenileme ya da yeniden çekim olabilir. İlkinin aksine Tokyo Ghoul Root A, bu sezon yaratıcı Sui Ishida’nın alternatif hikayesi olacak. Animeyle birlikte hikayelerinde sırasında bir değişiklik olmuştu ve açıkçası fanlar bu fikri pek benimsemediler.Anime oldukça hızlı ilerlemişti ve bol aksiyon içeriyordu.

Fanların her zaman istediği gibi Tokyo Ghoul 3. sezon mangaya bağlı kalacak. Kıyaslamak gerekirse manga hala animeden daha iyi bir sona sahip. Bu defa mangaya bağlı kalacağı için, finalde ana karakterin öleceğine dair spekülasyonlar var.

Peki bu karakter Kaneki olabilir mi? Mangada o ve Arima acımasızca dövüşüyorlardı. Bu dövüş  Kaneki’nin kaybetmesiyle sonuçlanmış ve onun öldüğü farz edilmişti. Söylentiler onun durumunun ölümcül olduğu yönündeydi.

Fanlar, bu spekülasyonlara biraz daha tuz biber serpti. Pozitif bir takım düşüncelere göre Kaneki aslında ölmedi ve sadece hafızasını kaybetti.

Tokyo Ghoul’un 3. sezonunun çıkış tarihiyle ilgili olarak  Crossmap, daha sonra  live-action bir Tokyo Ghoul ve mobil oyunun da geleceğini iddia ediyor.

Funimation 2016 tarihini onaylıyor ama bunun bir oyun mu olacağı ya da animenin 3. sezonu mu olacağı konusunda detay vermiyor. Animede olduğu gibi oyunun da kaynağına sadık kalacağı yönünde erken spekülasyonlar var.