Tarantino, “KILL BILL Devam Filmi Gelebilir” Açıklamasında Bulundu

Kill Bill devam filmi

Kill Bill  2 dünya çapında gösterime gireli 10 yıl oldu. Hayranlar ise bu dövüş sanatları filminin üçüncüsü için Quentin Tarantino’dan onay bekliyorlar. Devam filminin Vernita Green’in kızının Bride’da  intikam aramasını konu alması bekleniyor. Son filminin reklam çalışmaları sırasında Tarantino konuyla ilgili açıklamalar yaptı; Kill Bill devam filmi gelebilir.

“Kill Bill”in kronolojisi,  Beatrix Kiddo‘nun ana karakteri bulmak ve öldürmek için yaptığı yolculuğu anlatmakta.  Bill’in haricinde o da, eski suikastçı grubun üyelerini öldürmek istiyor. Sinematik tarz açıkça Tarantino’nun “Lady Snowblood”dan esinlendiğini göstermekte. Bu Japon filmini beğenilen yönetmen Toshiya Fujito aynı isimli mangadan uyarlayarak yapmıştı.

Aynı şekilde hikayede de intikam dolu bir kadın var. Annesine tecavüz edip tüm ailesini katleden üç adamdan intikam almak istiyor. Son olarak “Lady Snowblood”’ın seçilmiş fanları, onu Grand Illusion’da beyaz perdede görecek kadar şanslıydılar.

Nitekim Kill Bill de dünya çapında “Lady Snowblood’’ kadar seyirciyi cezbetti. Bu sebepten hayranlar oldukça istekli ve Gelin’i tekrar görüp göremeyeceklerini bilmek istiyorlar. What-the-Flick için yapılan birebir tartışmada  Tarantino, bir devam filminin olabileceğini onayladı.

Peki Kill Bill devam filmi gelecek mi?

Tarantino şu an için garanti edebileceği tek şeyin bu olasılık olduğunu da sözlerine ekledi. Eğer bir devam filmi olursa zaman atlaması da olacaktır. Tarantino, 10 yıllık bir aranın Beatrix Kiddo’nun kızını tanıması ve mutluluğu deneyimlemesi için yeterli olduğunu söylüyor.

Quantin Tarantino kimdir?

Quentin Tarantino en iyi modern yönetmenlerden biri olarak kabul ediliyor. Geçtiğimiz Haziran’da o ve diğer bazı film kişilikleri Amerikan Film Enstitüsünden sinemaya olan katkılarından dolayı doktora aldılar. Tarantino’nun en son filmi “The Hateful Eight”, En İyi Sinematografi dalında Oscar’a aday gösterildi.