Sakamoto Desu Ga?’nın Final Bölümü Planlandığı Gibi Yayınlanmayacak

Yönetmen Shinji Takamatsu, Haven’t You Heard? I’m Sakamoto(Sakamoto Desu Ga?) Tv animesinin 13. ve final bölümünün planlandığı gibi yayınlanmayacağını bildirdi. Ekip, Nami Sano’nun mangasını 13 bölümlük seri olarak uyarlamayı planlamıştı.  Kumamoto’da olan deprem haberleri yayın akışında değişikliğe sebep olmuş ve animenin 2. bölümü Nisan’da yayınlanamamıştı. Sonuç olarak bundan sonraki her bölüm bir hafta ertelenmişti.

Sakamoto izle anime

Takamatsu, ekibin tüm 13 bölümü hazırladığını ve yayın akışında oluşan bu durumun tam bir hayal kırıklığı olduğunu düşünüyor. Animenin web sitesi 13. bölümü, 26 Ekim’de satışa çıkacak olan animenin 5. ve  son Blu-ray Disc/DVD cildinde listeledi.

 

Seri Japonya’da TBS kanalında Nisan ayında başladı. Kuzey Amerika’da animenin lisansını 8. Sentai Filmworks aldı ve Crunchyroll da animeyi Japonya ile aynı anda yayınlıyor.

Sentai Filmworks animenin hikayesini şu şekilde tanımlıyor:

“Sakamoto kim? O, esrarengiz. O, akıllı. O, havalı. Sakamoto için hiçbir zorluk büyük değil ve hiçbir neden küçük değil. Kızlar onu seviyor, bu yüzden erkekler ondan nefret ediyor. Onu aşağılama çabalarına rağmen Sakamoto her defasında kusursuzca bu mücadeleden galip çıkıyor ve her zamankinden daha havalı hale geliyor. Sakamoto’nun bir sonraki adımda ne yapacağını kim bilebilir? Her ne yaparsa yapsın, muhteşem olacağı kesin!”

Manga,  Da Vinci dergisinden en iyi “erkek odaklı” çizgi roman cildi ödülünü ve 2013 yılında Comic Natalie Grand ödülünü aldı.