RWBY’ın İlk 7 Dakikası Japonca Dublajlı Olarak Yayınlanmaya Başlandı

RWBY’ın Japonca Blu-ray’i piyasaya sürülürken, Warner Bros. Japonya, promosyon amacıyla Japonca dublajla RWBY’ın ilk 7 dakikasını yayınlamaya başladı.

Japonca ve İngilizce dublajlı ve altyazılı seçenekleriyle, RWBY’ın Blu-ray ve DVD satışları 9 Aralık 2015’te başlayacak.

RWBY, Rooster Teeth Productions için Monty Oum’un yarattığı Amerikan animelerinden esinlenilmiş bir web serisi. Hikaye, doğa üstü güçlerle dolu olan kurgusal Remnant dünyasında geçiyor. Seride, Ruby Rose (Lindsay Jones), Weiss Schnee (Kara Eberle), Blake Belladonna (Arryn Zech) ve Yang Xiao Long (Barbara Dunkelman)’dan oluşan RWBY takımına odaklanılıyor. İlk bölüm 18 Temmuz 2013’te Rooster Teeth websitesinde yayınlandı ardından RTX’te özel bir gösterim yapıldı. İkinci sezonun ilk gösterimi 4 Temmuz 2014’te RTX’te ve 24 Temmuz 2014’te de genel gösterimi yapıldı.

RWBY
RWBY

Duyurudan sonra cosplay ve fan uyarlamaları yapılan bir hit haline geldi. Bu uyarlamalardan biri olan RWBY: Grimm Eclipse isimli video oyunu Rooster Teeth tarafından alındı ve şu an yapım aşamasında.