Overwatch Neden Ücretsiz Değil? Blizzard’ın DLC Planları Ne?

Blizzard sıradaki oyunu Overwatch‘ın ücretsiz olmayacağını duyurdu. Blizzard bu kararıyla Hearthstone: Heroes of Warcraft ve Heroes of the Storm oyunlarında geliştirdiği tutumu devam ettiriyor.

overwatch
overwatch

Oyunun yönetmeni Jeff Kaplan konuyla ilgili olarak:

“Eğer yeterince Overwatch oynamışsanız, kahraman değiştirme kısmının oyunun en can alıcı noktası olduğunu bilirsiniz, ayrıca bu kısım oyunun en eğlenceli ve dinamik parçası. Bu oyun ve diğer oyunlar arasındaki fark ise oyunun takım kompozisyonu. Ücretsiz oyunların çoğunda sınırlı sayıda kahraman var. Biz ücretsiz yapmak adına oyunu değiştirmek ya da oyuna herhangi bir sınır koymak istemiyoruz. Oyundaki 21 kahramanın her biri olağanüstü ve oyun gerçekten harika.” dedi.

overwc

Kaplan, fanlardan gelen bundan sonra oyunda neler olacağıyla ilgili birçok soruya da yanıt verdi. Gelen soruların genellikle, oyuna yeni kahraman eklenip eklenmeyeceği, fiyatının ne olacağı, nasıl satılacağı gibi sorular olduğunu söyledi ve

“Şimdiden bu konu hakkında yorum yapmak açıkçası pek doğru değil. Eğer oyuna daha sonra yeni kahraman eklemeye karar verirsek bu topluluğun hissiyatına göre ve gerekliliğe göre ortak alınmış bir karar olur. Fakat şu anda mevcut 21 kahramana odaklanmayı daha uygun buluyoruz. Gelen bütün tepkileri okuyoruz ve vakti gelince değerlendirmek üzere not ediyoruz.”

“Pek çok oyun modu prototipi yaptık. Tüm ekip bu oyun modlarına bayılıyor ve bu konuda oldukça da umutluyuz fakat bu oyun modları da dahil hiçbir şeyin oyundaki karakterlerin ve karakter yeteneklerinin önüne geçmesini istemiyoruz.” dedi