Netflix’in Voltron Serisinin Adı ve Logosu Belli Oldu

Ocak ayında, Netflix ve DreamWorks Animation‘ın klasik Voltron serisinin yeni versiyonu için birleştikleri ve serinin bu yılın sonlarına doğru piyasaya sürüleceği ortaya çıkmıştı. Nerdist aracılığıyla edinilen bilgiye göre, şimdi de serinin logosu ortaya çıktı ve ismi Legendary Defender olarak belirlendi.

Her ne kadar serinin konusu ve kamera arkasındaki yaratıcı ekip hakkında pek fazla şey bilinmese de, seride, bir araya getirilmiş aslan robotların kozmos etrafındaki mücadelesi işlenecek demek yanlış olmaz.

Voltron Netflix

Orijinal anime serisi Japon animeleri Beast King GoLion ve Kikou Kantai Dairugger XV temel alınarak yaratıldı. 1984 – 1985 yılları arasında ABD’de yayınlanan anime, bir pop kültür fenomeni haline geldi. Tv’ye özel olarak bilgisayarda animeleştirilmiş Fleet of Doom serisi 1986 yılında yayınlandı. Ardından onu 1998’de Voltron: The Third Dimension takip etti. ”The Third Dimension” 26 bölümle kısa süreli bir seri oldu. 2011 yılında tekrar bir yeniden yapım girişimi oldu, Voltron Force on Nickelodeon adıyla yayınlanan seri de 26. bölümde son buldu.