Major Nelson, Red Dead Redemption’ın Xbox One’da Kazara Yayınlanmasından Dolayı Özür Diledi

Haftasonu boyunca Xbox One sahipleri, –Castlevania: Symphony of the Night, Halo Wars ve Tekken Tag Tournament 2- Xbox 360 oyunlarıyla birlikte Red Dead Redemption ‘ın da birden indirmeye uygun hale gelmesiyle ve Xbox One uyumluluğunu sağlamasıyla, bu oyunları oynayarak keyfini sürdü.

Red Dead Redemption

Parti kısa sürdü çünkü bu oyunlar Microsoft’tan kaynaklı bir hata yüzünden oynanabilir durumdaydı. Yayıncı kısa süre sonra Xbox Live için yanlışlıkla uygun hale gelen Red Dead Redemption‘ı ve diğer oyunları geri çekti.

Microsoft’tan Major Nelson olarak bilinen Larry Hryb, Reddit’te yaptığı açıklamayla karışıklıkla ilgili  özür diledi ve durumu şu şekilde açıkladı:

‘’Microsoft, tüm Xbox 360 oyunlarını kaliteli bir deneyim yaşanması açısından teste tabi tutuyor. Bu esnada bir hata sebebiyle test aşamasındaki oyunlar oynanabilir duruma gelmiş.Microsoft, bu durumun yol açmış olabileceği en ufak karışıklıktan dolayı özür diler. Daha sonra yakında piyasaya sürülecek oyunlar hakkında ayrıntılı bilgi verilecektir.’’

Oyunlar zorunlu olarak yapılan güncellemenin ardından artık erişilebilir değil. Ancak indirilen dosyalar Xbox One kullanıcılarında kaldı.