Yeni Anime Filmi Kagami No Kojou’dan İlk Fragman Paylaşıldı

Mizuki Tsujimura‘nın yazdığı, yeni gelecek olan Kagami No Kojou isimli anime filminin resmi web sitesi, cuma günü animenin tema şarkısını, kadrosunu, önemli bir görseli ve animenin ilk fragmanını yayınladı. Filmin 23 Aralık’ta Japonya’da vizyona girmesi planlanıyor.

Kagami No Kojou
Kagami No Kojou Animesinin Yeni Yayınlanan Görseli

Kagami No Kojou Filminin Kadrosu

Animenin Yönetmenliğini Ballroom E Youkoso animesinden de tanıyacağınız Hara Keiichi yapıyor. Animenin karakter tasarımlarını ise Erased serisinden tanıyabileceğiniz Keigo Sasaki üstlenecek ve anime filminin müziklerini Fuuki Harımi yapacak.

Kagami No Kojou Filminin Seslendirme Kadrosu

Filmin ana karakteri olan Kokoro Anzai karakterini Ami Touma seslendirecek. Yan karakterlerden olan Haruka Ureshino‘yu ise Attack On Titan‘ın ana karakteri olan Eren Jaeger‘ı seslendiren Yuuki Kaji seslendirecek.

Kagami No Kojou

Kagami No Kojou Anime Filminin Hikayesi

Tokyo’nun sakin bir mahallesinde aileleri ve arkadaşlarıyla yüzleşmekten ve okula gitmekten kaçan yedi öğrenci günlerden bir gün yatak odalarındaki aynaların parladıklarını görürler.

Odalarındaki parlayan aynaya dokunan öğrenciler bir masaldan fırlamış gibi gözüken gösterişli bir şatoya çekilirler. Garip bir şekilde ne yiyeceği nede suyu olmayan ama prizlerle dolu bu tuhaf yer, “Kurt Kraliçe” adında maskeli, huysuz bir kıza ev sahipliği yapar ve okul saatlerinde öğrencilerin oyun alanı ve sığınağı olur.

Şatoya ışınlanan yedi öğrenciye şatoda gizli bir duvar olduğu ve duvarın istedikleri bir dileği yerine getireceği söylenir. Öğrencilere duvarın bulunması için bir anahtarın lazım olduğunu söylenir ve anahtarın yeri hakkında ipucu verilir. Denilene göre anahtar bulunmazsa öğrenciler ölümcül bir sonuçla karşılaşacaklardır.

Zaman geçtikçe, yıkıcı bir gerçek ortaya çıkar. Öğrencilerin şatodan kurtulmalarının tek yolu kendi hikayelerini cesurca paylaşmalarıdır. Böylece öğrenciler birbirlerine hikayelerini anlatmaya başlarlar. Bir oğlanın nasıl aşık olduğu, bir başkasının acıklı reddedilme hikayesi, bir başkasının ise üvey babasıyla olan korkunç hikayeleri sırayla anlatılır. Oyunun kurallarına uyan ve gizli duvarı arayan yedi öğrenci zamanla dostluk, empati ve fedakarlığın gücüyle hapsoldukları şatodan çıkmanın yollarını ararlar.

Kagami No Kojou filmini merak ettiyseniz filmin ilk fragmanını aşağıya bırakıyorum. İyi seyirler dilerim.