Harrison Ford, Captain America: New World Order’da Rol Alabilir

harrison ford

Harrison Ford’un MCU’ya katılacağına dair haberlerin ardından, aktörün şimdi de Captain America: New World Order‘da yer alacağı söyleniyor.

Harrison Ford’un MCU’ya katılmasıyla ilgili yeni bir güncelleme, Ford’un ilk çıkışını Kaptan Amerika’da yapacağını söylüyor. New World Order filminde yer alacağı iddia ediliyor. Marvel Stüdyolarının sürekli büyüyen evrenindeki en eski karakterlerden biri, William Hurt’ün Mart 2022’de üzücü bir şekilde hayata veda etmesinden bu yana bilinmezliğini koruyordu. The Incredible Hulk’tan bu yana General Thaddeus “Thunderbolt” Ross’u canlandıran Hurt, Marvel’da son kez 2021 yapımı Black Widow‘da görünmüştü.

MCU Yapımlarında General Thunderbolt Ross’u canlandıran William Hurt, 71 yaşında hayatını kaybetti

Eylül 2022’nin sonlarında, Star Wars’un Han Solo‘su olan Ford’un MCU’ya katılmak, özellikle de yeni Ross olarak Hurt’ün yerini almak için gözlendiği söylentileri internette ortaya çıkmaya başladı. İddiaya göre, yaklaşan Thunderbolts filminde Ford’un Ross’u yer alacaktı, çünkü karakter çizgi romanlarda ekibin önemli bir üyesidir. Haberin yayınlandığı sırada Ford’un Thunderbolts’ta bu karakteri canlandırması için Marvel Studios’un “en iyi tercihi” olduğu söyleniyordu. Söylenti, Marvel Studios’un D23 Expo‘da Thunderbolts kadrosunu açıklamasından sadece birkaç hafta sonra ortaya çıktı.

Yaklaşık bir ay sonra Jeff Sneider, Marvel Stüdyolarının Ford ile General Ross olarak anlaştığına dair yeni bir açıklama yaptı. Ancak Marvel Stüdyoları şu ana kadar bu konuda hakkında yorum yapmadı.

harrison ford marvel
Harrison Ford, Thunderbolts’da Yer Alabilir

Harrison Ford’un General Ross’u MCU’ya Nasıl Dahil Olacak?

Ford’un MCU’nun yeni Ross’u olarak seçilmesinin gerçekten doğru olduğunu varsayarsak, karakterin geleceği için birçok soru gündeme geliyor. Thunderbolt Ross on yılı aşkın bir süredir MCU’nun bir parçası olsa da, filmler onun çizgi romandaki muadilinin çok önemli bir yönü olan Red Hulk‘ı izleyiciye hiç sunulmadı. Ancak MCU, Ross’u birkaç film boyunca, özellikle de Ford’un canlandırmasıyla kullanmaya devam etmek niyetindeyse, karakterinin Red Hulk yönünü gösterirlerse bu durum pek şok edici olmaz.

Umarız Marvel Stüdyoları’nın Ford’un MCU kadrosuna alındığını doğrulaması ya da yalanlaması çok uzun sürmez ama eğer bu gerçekleşiyorsa, serinin tüm dönemindeki en büyük eklemelerden biri olacak demektir. Eğer Harrison Ford, MCU serüvenine New World Order ile başlarsa, bu film Ross’un Red Hulk serisinin ilk adımı olabilir. Bu da Thunderbolts filmi için sebep yaratabilir.

Her iki filmin de sırasıyla Mayıs ve Temmuz 2024’te gösterime girmesi planlandığına göre, bu da 5. Aşama sırasında Ford’un Ross’unun iki filmde de görebileceğimiz anlamına gelir.

Kevin Feige ya da Disney’in Kasım ayı başında yapılacak olan bir sonraki değerlendirme görüşmesi sırasında bu haberlere açıklık getirmesi mümkün. Filmin çekimlerine 2023’ün başlarında başlanacağı için, Ford’un General Ross rolünde gerçekten Hurt’ün yerini alıp almayacağı en kısa zamanda ortaya çıkacaktır.

Marvel ve diğer çizgi romanların sinematik evrenlerinden haberler için sitemizi takip etmeyi unutmayın.