HUNTER X HUNTER Mangası İçin Dönüş Tarihi Açıklandı

Çok ihtiyaç duyulan uzun bir aradan sonra, Yoshihiro Togashi’nin son derece popüler Hunter x Hunter mangası 23 Ekim’de Weekly Shonen Jump sayfalarına yepyeni bölümlerle geri dönecek. İngilizce Shonen Jump uygulaması da manganın aynı gün İngilizce olarak yayınlanacağını ve geri dönmeden önce seriyi yakalamak için önceki tüm bölümlerin bugün serviste yayınlanacağını doğruladı.

Hunter x Hunter serisi, mangaka Togashi’nin sağlığı nedeniyle Kasım 2018’den bu yana ara vermişti, ancak son zamanlarda manga yaratma ritmine geri dönüyor. Shonen Jump’ın Twitter sayfasında da bunla ilgili bir duyuru paylaşıldı.

Hunter x Hunter mangası

Hunter x Hunter mangası Sonunda Dönüyor!

Hunter x Hunter mangasının yeni cildinin nihayet Kasım ayında raflardaki yerini alacağı haberi yetmezmiş gibi, hayranlar yakında okuyacakları yeni bölümlere kavuşacak. Yoshihiro Togashi‘nin popüler serisi Haftalık Shonen Jump‘ın sayfalarına dönmeye hazır ve Japonya’da 24 Ekim’de, VIZ Media’nın İngilizce Shonen Jump versiyonunda ise 23 Ekim’de yayınlanacak.

Bu, Hunter x Hunter mangasının en son Kasım 2018’de ara vermesinin üzerinden neredeyse tam dört yıl geçtiğini gösteriyor.

2011 Hunter x Hunter TV anime serisi, manganın 32. cildine kadar uyarlanan Crunchyroll’da yayınlanıyor. Serinin konusu kısaca şöyle tanımlanmakta:

Balina Adası’nda yaşayan genç bir çocuk olan Gon, henüz küçükken onu terk eden babası gibi bir Avcı olmayı hayal eder.

Gon taşralı bir çocuk olabilir ama büyük hedefleri var. Halası Mito’nun itirazlarına rağmen Gon, babasının izinden gitmeye ve efsanevi bir Avcı olmaya karar verir. Avcı adayları yolculuklarına fırtınada savrulan bir gemiyle başlarlar ve Gon burada deniz tutması yüzünden harap olmayan diğer adaylar Leorio ve Kurapika ile tanışır.

Açık denizlerin dehşetinden kurtulan Gon ve arkadaşları, şimdi zor Sınav Salonu’nu bulmak için çeşitli testlerde kendilerini kanıtlamak zorundadır. Peki oraya vardıklarında, oradan sağ çıkabilecekler mi…?”

Siz Hunter x Hunter’ın devam bölümleri için heyecanlı mısınız?

Diğer Anime ve Manga haberleri için sitemizi takip etmeyi unutmayın!