Hoşça Kal Manji Çetesi! TOKYO REVENGERS Mangası Sonlanıyor!

Ken Wakui’nin Tokyo Revengers mangasının resmi Twitter hesabı Çarşamba günü yaptığı açıklamada manganın 16 Kasım’da sona ereceğini duyurdu. Son bölüm Weekly Shounen Magazine’in 51. sayısında yayınlanacak.

Wakui aksiyon mangasını Kodansha’nın Weekly Shounen Magazine isimli dergisinde Mart 2017’de çizmeye başladı. Kodansha 29. cildi 17 Ağustos’ta yayınladı ve 30. cildin 17 Kasım’da yayınlanması planlanıyor. Manganın toplam 65 milyon kopyası bulunmaktadır.

Kodansha USA mangayı 2018 yılında İngilizce olarak dijital ortamda yayınlamaya başladı. 27. cilt 11 Ekim’de satışa sunuldu. Seven Seas Entertainment mangayı 2021 yılında İngilizce olarak lisansladı ve lisansladığı fiziksel ciltleri omnibus baskılar halinde yayınlayacak.

LIDENFILMS mangayı 2021 İlkbaharında yayınlanan 24 bölümlük bir televizyon animesine uyarlamıştı. Crunchyroll’da bu anime serisini altyazılı olarak yayınladı. İkinci sezon yapım aşamasında ve Kış 2023’te yayınlanması planlanıyor.

Tokyo Revengers Shounen kategorisinde 44. Kodansha Manga Ödüllerini kazandı ve 2022 Kono Manga ga Sugoi! sıralamasında erkek okuyucular bölümünde ilk yirmi başlık arasında yer aldı. Manga, 2021 mali yılında 24,9 milyondan fazla kopya satarak Japonya’nın Yıllık Manga Sıralamasında üçüncü sırada yer aldı.

tokyo revengers mangası
Tokyo Revengers mangası

Tokyo Revengers Mangası

Takemichi Hanagaki hayatının en kötü zamanlarındadır. Tam da daha kötüye gidemeyeceğini düşünürken, eski kız arkadaşı Hinata Tachibana’nın bir süredir toplumun huzurunu bozan bir grup azılı suçludan oluşan Tokyo Manji Çetesi tarafından öldürüldüğünü öğrenir.

Her şeyin nerede yanlış gittiğini merak eden Takemichi, aniden kendini zamanda yolculuk yaparken bulur ve 12 yıl öncesine, Hinata ile ilişkisinin devam ettiği zamana gider. Onu kurtarmak için bir şansı olduğunu fark eden Takemichi, geleceği yeniden yazmak ve Hinata’yı trajik kaderinden kurtarmak için Tokyo Manji Çetesi’ne sızmaya ve rütbelerini yükseltmeye karar verir.