Gintama’ya Yeni Anime Serisi Geliyor!

Gintama’ya Yeni Bir Anime Serisi Daha Geliyor!

Shueisha’nın Haftalık Shonen Jump dergisi pazartesi günkü 43. sayısında ünlü mangaka Hideaki Sorachi’nin Gintama’sına yeni anime serisi geleceğini ve TV Tokyo’da yayınlanacağını belirtecek. Son anime serisi Mart 2016’da biten ve son arc’a temmuz ayında giren serinin, son arcının doruk noktasına geldiği de söylendi. Yakında yayın tarihi ve diğer detaylar da belirtilecek.

Shonen Jump, geçen haftaki sayısında bu haftaki sayıda ”şaşırtıcı haberler” vereceklerini çıtlatmıştı.

gintama

2004 yılında yayın hayatına başlayan manga en çok satanlar listesine de girdi. 2006 yılında anime adaptasyonu da geldi ve 2010 yılına kadar devam etti, daha sonra da 2011 yılında yine animesi başladı ve o da 2012 yılında bitti. En sonra 2015 yılında başlayan animesi de 2016 Mart ayında sonlanmıştı. Ve seriye yeni bir live-action haberi de Shonen Jump’ın 42. sayısında doğrulanmıştı.

Bir Gintama hayranı olarak, bu animenin gelmesine çok sevindiğimi söyleyebilirim. Gintama öyle bir anime ki; sizleri zaman zaman gülme krizleri geçirten, zaman zamansa göz yaşlarına hakim olamayabileceğiniz bir anime. Son arc’a girmesi ne kadar üzse de bu haber bunun üstüne iyi geldi. Lakin her güzelin de bir sonu var…

Sıkı anime izleyicisi ve manga okuyucusu. Ara sıra çeviri yapar, ara sıra da haber yazar.