Gatebox İle Evlere Hologram Anime Kız Karakterler Geliyor

Tokyo merkezli Vinclu firması bugünkü duyurusunda holografik iletişim sağlayan robotik sistem Gatebox’ı sunacağını belirtti.

Gatebox Home Live feat. Hatsune Miku başlığı ile çıkan proje, Magical Mirai 2016 etkinliğinde tanıtılacak. Miku bu cihaz sayesinde size özel konserler verebilecek. Tabi tek özelliği bu değil. Evinizdeki cihazlara özel bağlantı sağlanarak o cihazlara ilişkin ayar, güncelleme, düzenleme yapması da mümkün kılınıyor. Bir nevi Iron-Man’in Jarvis’inin ev versiyonu diyebiliriz.

Vinclu firmasının bu yıl websitesinde sistemin konsepti hakkında verdiği bilgiler şöyle;

Gatebox dünyanın ilk holografik iletişim robotu. Bu projeksiyon teknolojisi, dijital karakterler aracılığı ile sizlerle iletişim sağlayacak. Yani ekranın diğer tarafında sizin hayallerinizi gerçekleştirecek bir karakter bulunacak.”

miku in gatebox

Hareket ve yönlendirmelerinize göre davranışlarınıza karşılık verecek olan holografik karakter, hava sıcaklığı üzerine yorumda bulunabiliyor. Ayrıca saat alarmının kötü sesinden kurtarıp size seslenerek uyandırabiliyor. İnternete bağlı cihazlarınızla da iletişim de bulunması mümkün.

Bu karaktere hava durumunu sorabilirsiniz. Duşa girdiğinizde o sizin için televizyonu açabilir. Özetle gündelik hayatınıza yardımcı olacak bir partner olarak düşünebilirsiniz.

miku gatebox

Şu anda Japonca olarak iletişim kurduğunuz gördüğümüz bu cihazın ilerde farklı dillerde versiyonları çıkacağı düşünülmekte.