Gate Animesi 2. Sezon Reklam Videosu Yayınlandı

Geçtiğimiz günlerde Warner Bros., GATE animesi 2. sezon için bir reklam videosu yayınlamaya başladı. Videoda ilk sezonun da açılış şarkısını seslendiren Kishida Kyōdan & The Akeboshi’nin, 2. sezonun açılış şarkısı “GATE II ~Sekai o Koete~” (GATE II ~Surpass the World~)’ü seslendirdiği görülüyor.

Animenin 2. sezonu 9 Ocak’ta Tokyo MX TV’de yayınlanmaya başlayacak ardından MBS, TV Aichi, BS11, ve AT-X’te de yayınlanacak.

Animenin resmi web sitesi daha önce ipucu niteliğinde bir görsel yayınlamıştı.

(Gate: Jieitai Kanochi nite, Kaku Tatakaeri)  GATE animesi 2. sezon

Gate animesinin konusu;

Askeri fantastik anime, 21. yüzyılda Tokyo Ginza’nın merkezinde bir kapı belirmesiyle başlıyor. Bu kapıdan canavarlar, Orta Çağ Avrupası’ndan şövalyeler gibi fantastik öğeler geliyor ve Tokyo’da bir çok vatandaşı öldürüyor. Bu olay, Ginza Incident olarak biliniyor. Hükümet Japon koruma kuvvetlerinden bir grup askeri kapının ardındaki alteratif dünyaya yolluyor. Otaku asker Yōji yönetimindeki birlik bir ejderha tarafından saldırıya uğramış köyler buluyorlar. Daha sonra askerlerin bu tehlikeli dünyadaki maceralarına ejderha saldırısından kurtulan bir elf kız eşlik etmeye başlıyor.