The Force Awakens’ın ESB’den Sonra Yapılan En İyi Film Olma Nedenleri

Merakla beklenen Star Wars: The Force Awakens filmi sonunda sinema salonlarındaki yerini aldı ve fanları da bunun keyfini sürmeye başladı. MoviepilotStar Wars: The Force Awakens‘ın Empire Strikes Back‘ten bu yana yapılan en iyi film olduğunu birkaç maddeyle göstermeye çalışmış. Size Moviepilot tarafından hazırlanmış bu listeyi sunuyoruz.

 1. Finn

John Boyega, Finn karakterinin derinliklerine inerek bunu çok iyi yansıtmış bu da karakterin  filmde yıldızlaşmasına sebep olmuş. Açıkçası filmin en iyi parçalarından biri diyebiliriz.

2. Poe Dameron


Tüm film boyunca kesinlikle en iyi karakterlerden biri Oscar Isaac’in canlandırdığı korkusuz X-Wing pilotu Poe Dameron‘du. Oscar Isaac’in mizahi yönü çok iyi bir şekilde işlenmiş ama birkaç sahneye kesinlikle onun liderlik vasfı damga vurdu.

3. BB-8


Merakla beklenen yeni sevimli droid BB-8 gerçekten muhteşem.Söylemek zorundayız ki R2’dan daha fazla kişilikli görünüyor; bunda insanların yüzüne direkt bakan bir yüz ifadesinin olmasının payı oldukça büyük.

4. Kylo Ren


Kylo Ren’in o kadar çok reklamı yapılmıştı ki bizi hayal kırıklığına uğratmayacağını zaten düşünmüştük. Hayal kırıklığına uğratmamak bir yana kötülüğünü gerçekten hissettirdi. Adam Driver oyunculuğunu öyle bir konuşturuyor ki, bir anda kötü tarafa geçtiğinizi hissediyorsunuz ve bu açıkçası Vader’dan beri ilk kez oluyor.

5. Han Solo


Harrison Ford‘un şimdiye kadarki en iyi Han Solo performansı diyebiliriz. Ford, Han Solo’yu duygusal açıdan da mükemmel bir şekilde yansıtmış

6. First Order

The Force Awakens

First Order gerçekten fazlaca korkutucuydu. Domhnall Gleeson, galaksiyi yıkmaya çalışan komünist lider General Hux’u çok iyi canlandırmıştı. Ayrıca yeni Stormtroopers de oldukça sıkıydı, sadece etrafta koşuşan bir avuç akılsız klon değillerdi, gerçekten yetenekli askerlerdi.

7. Star Wars Sihri

fr2

Film, yaklaşık 30 yıldır Star Wars hayranlarının beklediği tarzda bir filmdi ve gerçekten en iyilerden bir tanesiydi.