GARO Anime Filminin Tanıtım Videosu, Görselleri, Hikayesi Açıklandı

The Kinrō Kanshasai 2015 etkinliğinde, ilk Garo anime filmi Garo -Divine Flame-‘in, tanıtım videosu, tanıtım görselleri, hikayesi ve çıkış tarihi açığa çıktı. Anime,2016 yılının bahar aylarında gösterime girecek.

Görselde etiket olarak Kazıkta yakılan bir anneden doğan bir bebek…Ve onun hayatının kaçınılmaz mirası..” yazısı kullanılmış.

Film, Garo the Animation’ın ilk TV serisi olan Honō no Kokuin’den 4 yıl sonrasını anlatan bir devam filmi olarak hazırlanmış. Tv serisinin ardından Garo the Animation ekibi-yönetmen Yuichiro Hayashi, senarist Yasuko Kobayashi –ve MAPPA stüdyosu film için tekrar bir araya gelmişler.

Filmin tanıtım videosu 28 Kasım’da Tokyo’daki Shinjuku Wald 9 sinemasında gösterilmeye başlanacak.

The Kinrō Kanshasai 2015 etkinliğinde ayrıca 2 tane daha live-action Tv serisinin geleceği de duyuruldu. Bunlardan biri çok amaçlı Tv serisi Garo -Makai Retsuden. Diğeri ise 2014 yılının Mart ayında gösterime giren Zerō -Black Blood filmlerinin TV serisi versiyonu olacak olan The Zerō .

Filmin ekip üyelerinin oluşturduğu Makai Kagekidan müzik grubu, 31 Ocak’ta, Tokyo’daki Shibuya Guilty’de canlı bir konser verecekler. Ardından 11 Şubat’ta Chiba’daki  Maihama Amphitheate’de,10 yıldönümü için “Garo 10-Shūnen Kinen -Makai no En-” adında bir etkinlik düzenlenecek.