Dimension W Animesinin Yeni Tanıtım Videosu ve Görselleri Yayınlandı

Yuji Iwahara’nın Dimension W mangasının Tv animesinin resmi web sitesi yeni bir tanıtım videosuyla, ön gösterim tarihi olarak 10 Ocak’ı açıklayıp yeni bir görsel yayınlayarak güncellendi. Videoda STEREO DIVE FOUNDATION’ın  “Genesis” şarkısı açılış şarkısı olarak yer alıyor.

dimension w

Seri 10 Ocak’ta Tokyo MX kanalında prömiyerini yaptıktan sonra, KBS Kyoto, BS11, AT-X, Sun TV, TV Aichi kanallarında ve Niconico yayın akışında gösterilecek.

dimension-w-key-visual

Serinin Funimation tarafından özetlenen hikayesi:
2071 yılında dünyanın enerji sorunu, sonsuz bir kaynaktan enerji çıkarıyormuş gibi görünen boyutlar arası elektrik alanı indüktörü bobin ağları tarafından çözülmüş gibi görünmektedir. Bu kaynak X, Y, ve Z kaynaklarının ötesindeki W kaynağıdır.

Bu dünyada, gayri resmi yasadışı bobinlere polis bile müdahale edemez. Bu bobinlerden nefret eden, işi onlarla uğraşmak olan Kyoma, eşsiz bir bobin android olan Mira ile birlikte isteksizce bir ortaklık içine girer.

STEREO DIVE FOUNDATION‘ın seslendirdiği açılış şarkısı “Genesis”’in single’ı 27 Ocak’ta satışa çıkacak. Fo’xTails‘ in seslendirdiği kapanış şarkısı Contrast’ın parçası ise 3 Şubat’ta satışta olacak.

2011 yılında Square Enix’in Young Gangan dergisinde yayınlanan manganın 8 derlenmiş cildini 10 Temmuz’da Square Enix yayınladı. Yen Press, mangayı Kuzey Amerika’da gelecek sene yayınlayacak.