FLASH 2. Sezon Finali Kara Kış Gibi Kapımızda

CW’nin DC Evreni, geçtiğimiz hafta yayınlanan Arrow ve Flash’ın geçiş bölümlerinde, yeni unsurların ve yeni karakterlerin tanıtılmasıyla genişlemeye devam etti. Hawkman ve Hawkgirl resmi olarak ortaya çıktı, ölümsüz Vandal Savage varlığını gösterdi ve büyü ile bilim arasındaki sınırlar belirsizleşmeye başladı. CW/DC TV dünyasında üçüncü seri Legends of Tomorrow yayınlanmaya hazırlanırken, geçiş bölümleri de büyük bir takımın kurulmasına izin vererek amacını ortaya koydu.

Flash 2. Sezon Finali

Gelecek ay prömiyeri yapılacak olan Legends of Tomorrow başlamadan hemen önce Vandal Savage tehdidi bir süreliğine bertaraf edildi. Böylece Flash ve Arrow kendi hikayeleri üzerine yoğunlaşabilirler.

Flash’ın geçen hafta yayınlanan sezon ortası özel yılbaşı temalı final bölümünde, Rogues kötüler takımı olarak yeniden tanıtıldı. Kış sezonu yaklaşırken en doğru hamleyi yaparak bölümde Wally West’in tanıtılacağı sözünü de verdiler.

CW, bölümün prömiyerinden önce kısa bir video yayınlayarak, bölümün karakterlerine ve konusuna kısa bir giriş yaptı. Orjinal fragmanda Barry Allen ve Rogues arasındaki kilit noktası anlara odaklanılıyordu, bu kısa videoda ise Patty Spivot’un bölümde önemli bir rolü olduğu görülüyor. Sezonun başlarında Mark Mardon’ın Patty’nin babasının ölümünden sorumlu olduğu ortaya çıkmıştı, ileriki bölümlerde ise olayın perde arkası ve yansımaları aktarılacak.

Videoda ayrıca Flash’ın üç düşmanı, Captain Cold, Trickster ve Mardon’un birlikte Flash’a karşı ortak hareket etmeye karar verdikleri görülmekte.

https://www.youtube.com/watch?v=0V9wsWQAx-Q

Burada Patty’e yapılan vurgu oldukça önemli. Geçiş bölümleri eğlenceli olmakla birlikte Legends of Tomorrow‘un karakterleri bu bölümlerde küçük rollerle tanıtılıyorlar.Patty’nin rolü ise neredeyse gereksiz gözükecek kadar sınırlıydı. Onu bölümün ana konusunda ön plana çıkarmak bazı karakterlerin gelişimi açısından gerekliydi. Patty’nin geçmişi ve zihin durumu hakkındaki çalışmalar Barry ve Patty arasında büyüyen ilişkiyi güçlendirmek açısından önemli olduğu kadar sezonun ikinci yarısındaki karakterler için de ön hazırlık oluşturuyor.