Danganronpa 3 Animesinin Yeni 12 Karakteri Açıklandı

Kadokawa’nın Weekly Famitsu dergisinin bu haftaki konusu, bu yılın Danganronpa 3: The End of Kibōgamine Gakuen- (Danganronpa 3 -The End of Hope’s Peak Academy-) Tv animesinin  12 yeni karakteriydi. Dergi bu karakterlerin, Danganronpa oyunundaki ana karakter Makoto Naegi  ve diğerleriyle olan bağlantılarını ortaya koydu.

dangan ronpa

Sayının 4. sayfası Danganronpa’ya ayrılmıştı ve animenin  Makoto Naegi, Kyōko Kirigi, Aoi Asahina, Yasuhiro Hagakure, Monokuma ve Monomi karakterlerini içereceği bilgisi yer alıyordu. Dergi animenin geri dönen karakterleri için çizimlere de yer verdi.

danganronpa 3

Animenin son reklam videosu AnimeJapan 2016 etkinliğinde, Tokyo Shinjuku Alta Vision’da  açık havada  dev ekranda, Osaka Dōtombori Tombori Station’da açık havada dev ekranda Cumartesi günü  gösterilecek ve spoiler içerecek.

Seri, “Hope’s Peak Academy”  serisinin orijinal hikayesinin bir sonucu olarak ortaya çıktı.

Spike Chunsoft’un PlayStation Portable/PlayStation Vita platformları için olan oyunu üzerine kurulu Danganronpa The Animation Tv anime serisini Funimation, Japonya ile aynı anda 2013 yazında yayınladı. Funimation animenin hikayesini şu şekilde özetliyor:

“Hope’s Peak Academy, sadece  en iyilerin en iyisini kabul eden özel bir okuldur. Kurum, bu gizemli elit mezunlarına parmaklarının ucunda bir hayat sunuyor ama okuldan mezun olmak o kadar kolay değil.Kutsal salonlar sadist yönetici Monobear tarafından kuşatılmıştır ve bu yönetici sınıf geçmenin tek yolunun, bir öğrenciyi ceset torbasında eve yollamak olduğunu açıklamıştır.Eğer cinayetten paçayı sıyırırsanız diplomanızı alabilirsiniz. Ama eğer suç üstü yakalanırsanız kendinizi ölümcül bir göz altı sürecinde bulursunuz.”

danganronpa 4

Funimation  seriyi DVD ve Blu-ray için İngilizce dublajlı olarak 11 Kasım’da yayınladı.