Bleach Mangası Ne Zaman Bitecek? Tite Kubo Açıkladı

Kubo’nun eseri Bleach sona eriyor. Hoşçakal Soul Society…

15 yıllık maceranın sonuna yavaş yavaş geliniyor gibi görünüyor. Tite Kubo’nun eseri olan Bleach bu sonbaharda sona erecek. 73. bölümü Pazartesi günü satışa çıkan manganın içindeki duyuruda bir sonraki cildin son olacağı haberi vardı. Japon okurlar bunu görünce oldukça şaşırtan bu durum Kubo’nun artık yorulduğunun göstergesi olabilir.

Tite Kubo 2001 yılında Bleach’i ortaya çıkardığında manganın popüleritesi giderek arttı ve Japonya’nın en popüler shonen mangaları arasına girdi. 2004 yılında başlayan anime serisi de  tüm dünyada en çok izlenen animelerden biri haline geldi.

Seri, 15 yaşındaki hayaletleri görme yeteneği olan bir lise öğrencisi olan Ichigo’nun hayatını anlatır. Rukia Kuchiki isimli bir Shinigami bir gün bir Hollow’u (Kötü Ruh) takip ederken Ichigo ile karşılaşır. Kötü Ruh ile savaşırken yaralanmasından dolayı güçlerini Ichigo’ya aktarmak zorunda kalır. Böylece Ichigo ve Rukia’nın maceraları başlar.

Bu seri ülkemizde popüler olan anime/manga serilerden biri diğer popüler serilerle ilgili yazımızı okumak için tıklayın.