Pokémon Go Mobil Cihazlarda İndirilip Oynanabilir Durumda

Merakla beklenen Pokémon Go oyunu internet üzerinde apk olarak paylaşıldı. APK dosyasını indirip telefonuna yüklediğinizde Pokemon Go macerasına atılabileceksiniz.

Pokemon Go indir ve oynaburaya tıklamanız ve inen apk dosyasını telefonuzda kurmanız yeterli.

Düzenleme: Oyun artık Ios cihazlarda da oynanabilir. Buradan indirebilirsiniz.

Ardından şu işlemi yapmanız gerekiyor.
ayarlar -> genel -> aygıt yönetimi ->  güven

Oyun yayınlanmadan önce yazdığımız Pokemon Go hakkındaki fikirleri içeren yazımız şöyleydi; tabi şu anda oyunu indirip bunların hangileri gerçekleşecek göreceğiz.

Pokémonlara evrim geçirtmek için aynısından 3-5 tane yakalamamız gerekecek. Ek olarak PokéStop’lardan pokemon yumurtası satın alabilecek, aynı konsol oyunlarındaki gibi belirli bir mesafe yürürdükten sonra yumurtanın çatlamasını sağlayabileceğiz. Sanıyorum ki yumurtalar rastgele çıkacak şekilde satılacak ve şansımız yaver giderse nadir pokémonlar da çıkartabileceğiz.
Pokémonlar türlerine göre bölgelerde bulunacaklar. Örnek verecek olursak su pokémonlarını sokakta yada absürt yerlerde değil de gölde, denizde vs. bölgede yakalayabileceğiz.

Oyunda belirli bir seviyeye ulaştığımızda üç takımdan birini (Bu takımlar hakkında bir bilgi bulunmuyor.) seçip haritada uygun olan boş GYM bölgelerinden birini yada başkasının yerleştiği bir yere meydan okuyup saldırarak ele geçirebilecek ve buraya elimizdeki pokémonlardan birini yerleştirebileceğiz. PokéStop’lar gibi GYM’ler de haritada belli başlı yerlerde önceden konumlandırılmış olacak ve her oyuncu buraya sadece bir pokémonunu yerleştirebilecek. Özetle oyunda klan ve kale savunması gibi bir sistem olacak da denebilir.

Oyunda aynı zamanda achievement sistemi de olacak. Yani X yere gidip X pokémonu yakala gibi görevleri yaparak ödüller kazanabilecek, başarımlar açabileceğiz.