FANZADE.COM
Hayran Kültürü Platformu

Pokémon Go Mobil Cihazlarda İndirilip Oynanabilir Durumda

3

Merakla beklenen Pokémon Go oyunu internet üzerinde apk olarak paylaşıldı. APK dosyasını indirip telefonuna yüklediğinizde Pokemon Go macerasına atılabileceksiniz.

Pokemon Go indir ve oynaburaya tıklamanız ve inen apk dosyasını telefonuzda kurmanız yeterli.

Düzenleme: Oyun artık Ios cihazlarda da oynanabilir. Buradan indirebilirsiniz.

Ardından şu işlemi yapmanız gerekiyor.
ayarlar -> genel -> aygıt yönetimi ->  güven

Oyun yayınlanmadan önce yazdığımız Pokemon Go hakkındaki fikirleri içeren yazımız şöyleydi; tabi şu anda oyunu indirip bunların hangileri gerçekleşecek göreceğiz.

Pokémonlara evrim geçirtmek için aynısından 3-5 tane yakalamamız gerekecek. Ek olarak PokéStop'lardan pokemon yumurtası satın alabilecek, aynı konsol oyunlarındaki gibi belirli bir mesafe yürürdükten sonra yumurtanın çatlamasını sağlayabileceğiz. Sanıyorum ki yumurtalar rastgele çıkacak şekilde satılacak ve şansımız yaver giderse nadir pokémonlar da çıkartabileceğiz.
Pokémonlar türlerine göre bölgelerde bulunacaklar. Örnek verecek olursak su pokémonlarını sokakta yada absürt yerlerde değil de gölde, denizde vs. bölgede yakalayabileceğiz.

Oyunda belirli bir seviyeye ulaştığımızda üç takımdan birini (Bu takımlar hakkında bir bilgi bulunmuyor.) seçip haritada uygun olan boş GYM bölgelerinden birini yada başkasının yerleştiği bir yere meydan okuyup saldırarak ele geçirebilecek ve buraya elimizdeki pokémonlardan birini yerleştirebileceğiz. PokéStop'lar gibi GYM'ler de haritada belli başlı yerlerde önceden konumlandırılmış olacak ve her oyuncu buraya sadece bir pokémonunu yerleştirebilecek. Özetle oyunda klan ve kale savunması gibi bir sistem olacak da denebilir.

Oyunda aynı zamanda achievement sistemi de olacak. Yani "X yere gidip X pokémonu yakala" gibi görevleri yaparak ödüller kazanabilecek, başarımlar açabileceğiz.

Önceki yazımız olan Sony'nin Shooter MOBA Oyunu Kill Strain Yakında PS4'de yazımıza göz atmak ister misiniz?

Fanzade Destek
3 Yorumlar
 1. Burak Suat Görgün diyor

  Yazan arkadaş yarım yamalak netten bakıp arkası ile yazmak yerine bir indirip baksaymış keşke.

  1. Cosplay Türkiye diyor

   İlgili yazı yazıldığında oyun henüz yayınlanmamıştı.
   Eğer bir inceleme yazısı oluşturulursa Oyun İnceleme kısmında yer alacak.

 2. Rusi diyor

  Affedersiniz, oyun bende konumu algılayamıyor da. O ayarlarla ilgili dediğiniz kısmı da bulamadım. Sorun olmazsa yardımcı olabilir misiniz?

Bir yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.