Black Butler Mangasının Anime Filmi Geliyor

Resmi Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre Black Butler‘ın anime filmi yolda. Square Enix de film için bir website açtı.

Yana Toboso’nun yazdığı manga, Square Enix’in Monthly G Fantasy dergisinde 2006 yılında yayınlandı. Square Enix, 18 Kasım’da manganın derlenmiş 22 cildini yayınlayacak. Kuzey Amerika’da ise Temmuz ayında 20. Cildi çıkan mangayı Yen Press yayınladı.

kuroshitsuji

Manga, 3 Tv animesi ve 3 tane de OVA’ya ilham kaynağı oldu. Son OVA serisi Book of Murder, Japonya’da 2 parça halinde geçen sene Ekim ve Kasım aylarında gösterildi.2 Tv animesi ve Black Butler II OVA serisinin videolarını ve Book of Circus TV animesini, Funimation piyasaya sürdü. Şirket ayrıca Black Butler: Book of Circus Tv anime serisinin ve Black Butler: Book of Murder OVA serisinin videosunu çıkarmayı planlıyor.

Manga ayrıca 2014 yılında Japonya’da ilk gösterimi yapılan, başrolünde Hiro Mizushima’nın oynadığı bir live action yapıma ilham verdi. Manganın birçok müzikal uyarlaması da yapıldı. Bunlardan üçüncüsü Kasım ayında Japonya’da 2. turunu yapacak.

Manga Fransa’daki Japon Expo Ödüllerinde shōnen manga kategorisinde birincilik ödülünü aldı. Yine Almanya Animagic 2011’de Best International Manga ödülüne layık görüldü.