Attack on Titan Ekibinin Hazırladığı Kabaneri of the Iron Fortress

Amazon Südyoları’nın başındaki isim Roy Price, Ocak ayında resmi twitter hesabından, şirketinin, Wit Stüdyoları’nın orijinal Tv anime serisi Kabaneri of the Iron Fortress (Kōtetsujō no Kabaneri)’ı Amazon Prime Japonya’da Nisan ayında yayımlayacağını duyurmuştu. Price ayrıca  animenin ABD’deki Amazon Prime üyeleri için de izlenebilir olacağını doğrulamıştı.

Price, geçtiğimiz hafta, Alman web sitesi Animania’nın, animenin dünya çapındaki haklarını Amazon’un aldığına dair geçtiği haberi retweet yaptı.

Animenin hikayesi bir ada şehri olan Hinomoto’ta geçiyor. Burada insanlar, kendilerini “Kabane” adı verilen çelik kalpli zombi benzeri varlıkların tehdidinden korumak için istasyon adı verilen kalelerde saklanırlar. Sadece “Hayajiro” adı verilen zırhlı lokomotifler istasyonlar arasında gidip gelmektedir.

Karakterleri ve seslendirenleri aşağıda görebilirsiniz.


Tasuku Hatanaka (Ushio & Tora‘s Ushio) – Ikoma


Sayaka Senbongi (Chronicles of the Going Home Club‘s Claire Kokonoe) – Mumei


Maaya Uchida (Charlotte‘s Yusa and Misa) – Ayame


Toshiki Masuda (Samurai Flamenco‘s Masayoshi Hazama) – Kurusu


Yuuki Kaji (Attack on Titan‘s Eren) – Takumi


Kanae Oki (Fresh Pretty Cure‘s Cure Peach) – Kajika


Mariya Ise (Hunter × Hunter‘s Killua) – Yukina


Ryota Ohsaka (Snow White with the Red Hair‘s Zen) – Sukari

Kensuke Satou (Chaika the Coffin Princess’ Nikolai Aftotorr) – Kibito

Animenin ilk gösteriminin 7 Nisan’da Fuji TV’de yapılması planlanıyor.

Anime, Attack on Titan’da birlikte çalışan yönetmen Tetsuro Araki’yi ve Wit Stüdyo’sunu tekrar bir araya getirdi. Code Geass’in yaratıcısı  Ichiro Okouchi animenin senaryosunu yazıyor. Animenin karakter dizaynlarını Haruhiko Mikimoto (Macross 7, Gunbuster),  müziklerini ise Hiroyuki Sawano (Attack on Titan, Aldnoah.Zero) yapıyor. Animenin açılış şarkısı  “Kabaneri of the Iron Fortress”ı, EGOIST (Guilty Crown, Psycho-Pass, Project Itoh filmleri) grubu seslendirecek.

https://www.youtube.com/watch?v=cbxfXbs9Mpo