12 Yıl Aradan Sonra Yu-Gi-Oh! Mangasına Yeni Bölüm Geliyor

İster Japonca olarak orijinal dilinde, isterse İngilizce çeviri olarak olsun, fanlar Yu-Gi-Oh! ile ilgili yeni bir manga okumayalı uzun zaman oldu. Weekly Shonen Jump, 1996 yılında Japon manga antolojisinde mangayı serileştirmeye başladıktan sonra, son Yu-Gi-Oh! bölümü olan #343, Japonya’da 2004 yılının Mart ayında yayınlandı ve Kuzey Amerika’da 2008 yılında piyasaya sürüldü.

Şimdi, yeni bir Yu-Gi-Oh! filmi yolda ve film, manganın devamı olarak, Kazuki Takahashi tarafından yönetilecek.  Takahashi, Yu-Gi-Oh!  mangasına yeni iki bölüm yaratmak için yine kalemini konuşturacak ve bu bölümler manga için köprü niteliğinde olacak.

https://www.youtube.com/watch?v=wshKFmiaYtQ

Manganın yeni bölümleri, Weekly Shonen Jump’ın gelecek ay bayilerde olacak olan 19. ve 20. sayılarında yer alacak. 19. sayıda Yu-Gi-Oh! koleksiyon kart oyunu için bir değiştirme kartı yer alacak ve dergi manganın altın çağını promosyon olarak yayımlayacak.

Weekly Shonen Jump’ın 19. sayısı 11 Nisan’da, 20. sayısı ise bir hafta sonra, 18 Nisan’da satışa çıkacak. Böylece, 23 Nisan’da Yu-Gi-Oh!: The Dark Side of Dimensions filmi gösterime girmeden hemen önce fanlar manganın içeriğini derinlemesine inceleme fırsatı yakalayacak.