Disney, Spielberg ve Harrison Ford’lu Yeni Indiana Jones Filmini Duyurdu

Disney, Steven Spielberg’in yöneteceği ve Harrison Ford‘un yine başrolde olacağı 5. Indiana Jones filmini onayladı. Yapım, Disney’in aldığı Lucasfilm’in bir parçası olacak ve 19 Temmuz 2019’da gösterime girecek. Lucasfilm’in başkanı Kathleen Kennedy ve Frank Marshall filmin yapımcılığını üstleniyor.

Walt Disney Stüdyoları’nın Yönetim Kurulu Başkanı  Alan Horn basın açıklamasında:

Indiana Jones sinema tarihinin en büyük kahramanlarından biridir ve  2019’da onu ekranlara tekrar taşıyacak olmaktan oldukça heyecanlıyız. Aktör, rol, yönetmen ve yapımcılar gibi böyle mükemmel bir kombinasyon çok nadir bir araya geliyor. Harrison ve Steven ile çalışacak olduğumuz için şu an olduğumuzdan daha mutlu olamazdık.” dedi.

Yapımın ilk 4 filmi dünya çapında yaklaşık 2 milyar $ hasılat yaptı ( Bu arada Disney/Lucasfilm’in ortak yapımı Star Wars: The Force Awakens bu hasılatı tek başına yaptı.) ve film modern aksiyon/macera filmleri arasında çığır açtı. Arkeolog ve kaşif  Indiana Jones rolüyle Ford, kendinden sonra gelen Nathan Drake ve Lara Croft gibi video oyunu kahramanlarına öncü oldu. Disney’in ve Lucasfilm ‘in ortaklığı birkaç yıl öncesine dayanıyor ama, Jones yıllardır Disney Parkları’nda atını koşturuyor.

 

Disney’den  Bob Iger, 2015 Aralık ayında yeni bir Indiana Jones filmi yapılacağını duyurmuştu ama ilk kez resmen yönetmen-oyuncu ve çıkış tarihiyle birlikte kesin bir duyuru yapılıyor.