ZOMBİ EKSPRESİ (Train To Busan) İçin Devam Filmi 2020’de

Eğer 2016 Güney Kore yapımı zombi aksiyon filmi Zombi Ekspresi (Train to Busan) henüz izlemediyseniz vakit kaybetmeden izlemelisiniz. Tabi ki zombi filmi herkese hitap etmez ama eğer sevdiğiniz bir türse mutlaka izlemenizde fayda var. Eğer daha önce izleyip beğendiyseniz bu haber hoşunuza gidebilir. Yönetmen Yeon Sang-ho’dan öğrendiğimiz kadarıyla filmin devam filmi Peninsula 2020 yazında gösterime girecek.

Dağıtıcı firmadan da gelen bir yazıda “2020 yazında yerel dağıtımını yapacağız ama uluslararası dağıtımın tarihi üzerinde halen net bir takvim belli değil” dendi. Yani anlayacağınız yazın sonuna doğru Türkiye’ye gelecek.

Train to Busan (2016) Zombi Ekspresi

İlk filmde Güney Koreli bir adamın, bağları pek sağlam olmayan kızı ile diğer yolcularla birlikte tam da zombi salgını çıktığı anda yüksek hızlı trende başına gelen şeyler anlatılıyordu. İkinci filmin sinopsisi ile ilgili sızan birkaç bilgiyi daha sizlere aktarayım. İkinci film de ilk filmde gördüğümüz zombi virüsü tekrardan karşımıza çıkacak. Fakat isminden de anlayacağımız gibi -Peninsular(Yarımada)- virüs bu sefer sadece belli bir noktayı değil tüm Kore Yarımadasını ele geçirmiş olacak. Yani ikinci filmde daha geniş alanlarda ve daha çeşitli ortamlarda film çekilecek gibi gözüküyor. Belki daha farklı ve yeni zombi tipleri ile karşılaşacağız.

Aslında bu filmden önce 2016 yılında bir animasyon halini de görmüştük. Seoul Station isimli bu animasyon filminde de aynı konu işlenmişti. Tabi ki bu başarısı ile Amerikadakilerin gözlerinden kaçmamış ve Testere’nin yönetmeni James Wan ilk filmin yeniden yapımı üzerinde çalışmaya başlamış. Bakalım tekrardan kaliteli bir zombi filmi olup yeni bir zombi filmi furyası yaratacak mı?

Peki sizin zombi filmleri ile aranız nasıl? Son yıllarda popüler olan The Walking Dead veya benzeri dizi veya filmleri izlediniz mi? Yorum yaparak düşüncelerinizi belirtin.