JAMES WAN, AQUAMAN’in ‘Sıradan’ Bulunmasını Umursamıyor

Aquaman sinemalara çıkalı bir hafta oldu ve gişede başarıyı yakaladı. Kusursuz bir film değil belki ama eğlenceli ve beklentileri karşılıyor. Bazı hayranlar filmin belirli kısımlarının sıradan ve alışılmış olduğunu düşünse de bu yönetmen James Wan için bir sorun değil. Duygusal bir film yapmak istediğini ve eğer insanlar bunu sıradan buluyorsa bunu sorun etmediğini söyledi.

İşte James Wan ’ın sözleri:

“Elbette ki Steven Spielberg idollerimden birisi. O da filmlerinde duyguyu yansıtmaktan çekinmiyor. Ben de bunu fark ederler sanmıştım, bunda yanlış bir durum yok. Duygusal olduğu için de insanların basit bulmasını umursamıyorum. Ben böyleyim ve bu şekilde film çekiyorum.”

Eğer ki senarist duygusallığı aktarmanın klişe yollarını seçmezse (Aquaman’de olduğu gibi)  oldukça başarılı işler ortaya çıkıyor. Önemli olan yansıtılacak duygusallığın farkında olunması ve bunun kabullenilmesi.

Ayrıca filmde bu duygusallığı dengelenecek aksiyon sahnesi yok değil. Filmin son bir saati boyunca gerçekten oldukça efsanevi ve herkesi tatmin edebilecek kalitede aksiyon sahnesi mevcut.

Sinemada izleyerek duygusal sahneler basit ve sıradan mı yoksa değil mi kendiniz karar verebilirsiniz. DC’nin süper kahraman filmi Aquaman şu anda sinemalarda.