ISEKAI QUARTET 2. Sezon Ne Zaman Geliyor?

Birçok farklı Isekai animesinin karakterlerini bir araya getiren sevimli seri Isekai Quartet’in ilk sezonu oldukça büyük beğeni toplamıştı. Orijinal karakterlerin görüntüleri değil daha sevimli ve küçük hallerini (chibi) gördüğümüz bu seride Overlord, Konosuba, Youjo Senki ve Re: Zero karakterlerini görmüştük. Önümüzdeki yıl ise Tate No Yuusha’dan karakterlerin de bu seriye dahil olacağı haberi gelmişti. Isekai Quartet 2. sezon geliş tarihi haberi de resmi websitesinden duyuruldu. Serinin 14 Ocak’ta tekrar başlıyor. Tokyo MX kanalında başlayacak yeni sezon bölümleri daha sonra MBS, BS11 ve AT-X’da da yayınlanacak.

Açılış parçasını seslendirecek kişiler yine seslendirdikleri karakterlerle birlikte Satoshi Hino, Jun Fukushima, Yūsuke Kobayashi ve Aoi Yūki olacak. Kapanış şarkısı ise yine kadın karakterlere seslerini veren Sumire Uesaka, Rie Takahashi, Inori Minase ve Saori Hayami tarafından seslendiriliyor.

Isekai Quartet 2. sezon

Yeni sezonu ile önümüzdeki yıl başlarında karşımıza gelecek olan seri İngilizce adları ile The Rising of The Shield Hero, Re:Zero, Overlord, KONOSUBA ve The Saga of Tanya the Evil animelerinden karakterleri bir arada bulundurmuş olacak. Yeni katılan anime karakterleri arasında kalkan kahramanı dışında, Filo ve Raphtalia’ıyı da göreceğiz.

Animenin yazarlığı ve yönetimindeki isim Minoru Ashina (Kaiju Girls, Pure Pure Purea Desu Overlord shorts). Karakter tasarımları ve animasyon yönetmeni ise Minoru Takehara. Stüdyosu ise Studio Puyukai. Bu stüdyonun yaptığı diğer animelerden örnekler verecek olursak; Kaiju Girls, Lord Marksman ve Vanadis, Pure Pure Purea Desu Overlord diyebiliriz.