Yeni MORTAL KOMBAT Filmi İçin Onaylanmış Karakterler

Warner Bros’un uzun zamandır beklenen yeni Mortal Kombat filminin tekrar çekimi(reboot) post prodüksiyon aşamasına geçti. Film için onaylanan tüm karakterlere göz atmaya ne dersiniz?

Bir live-action filmi olarak karşımıza çıkacak olan Yeni Mortal Kombat filmi için vizyon tarihi hızla yaklaşıyor. Dünyanın en bilindik dövüş oyunu sayılabilecek Mortal Kombat’ın filmi James Wan’ın yapım şirketi olan Atomic Monster Productions tarafından hazırlanıyor. 15 Ocak 2021’de vizyona girecek olan yapımı beyaz perdede görmemize 1 yıldan az bir süre kaldı. Ayrıca 12 Nisan 2020’de bir animasyon Mortal Kombat filminin de (Mortal Kombat Legends: Scorpion’s Revenge) geleceğini ekleyelim. Şüphesiz bu animasyon yapım yeni filmi bekleyen hayranların biraz daha vakit öldürmesini sağlayacaktır.

Reboot yani hikayenin yeniden başlatılacağı bir yapım olan Mortal Kombat’ı Simon McQuoid yönetiyor. Bu kendisinin ilk sinema filmi yönetmenliği deneyimi olacak. Senaryo yazarı ise Resident Evil  ve Netflix’deki Death Note filminin senaristi de olan Greg Russo.  Aslında bir Mortal Kombat reboot’u fikri bundan 10 yıl öncesine dayanıyor. Hatırlarsanız 2010 yılında Kevin Tancharoen’in yönettiği ve gerçekçi yaklaşımların olduğu Mortal Kombat: Legacy adında 2 sezon süren 18 bölümlük bir dizi vardı.  Ancak yönetmen 2013 yılının ekim ayında projeden ayrıldı.

Yakın zamanda filmin yapımının başlaması ile Mortal Kombat hayranları nihayet büyük ekranda devasa popüler dövüş oyunu serisinin filmini sinemadaki yeni gelişen görsel teknolojiler eşliğinde görecek. Russo geçen yılın Temmuz ayında filmin gerçekten R-rated olarak derecelendirileceğini ve sonunda Mortal Kombat’da ikonik hale gelmiş dehşetvari ölümleri ekranda sergileyeceğini açıkladı . Daha fazla karakter ve oyuncu duyuruldukça izleyiciler yeni Mortal Kombat filmi için daha da heyecanlanmaya başlıyor.

İşte yeni Mortal Kombat filmi için onaylanan karakterler;

Sub-Zero

Yeni Mortal Kombat filmi Sub-zero

 

Tüm zamanların en tanınan video oyunu karakterlerinden biri olan Sub-Zero, Lin Kuei ninja klanının iki ayrı üyesine ait bir unvandır. Her iki üye de buz elementi üzerinde tam ustalığa sahiptir. Yani Cryomancer’lardır. İlk Mortal Kombat video oyununda ortaya çıkan ilk Sub-Zero, Bi-Han adlı acımasız bir suikastçiydi. Bilinmeyen biri tarafından yapılan ödeme için ev sahibi Shang Tsung’a suikast yapmak amacıyla Mortal Kombat turnuvasına katıldı . Ancak, rakibi ninja klanının Shirai Ryu’nun ölümsüz bir üyesi olan Scorpion tarafından vahşice yenildi ve öldürüldü. Scorpion, Bi-Han’ın yıllar önce tüm klanının ve ailesinin yanında onu katlettiğine inanıyordu.

İkinci Sub-Zero, Bi-Han’ın küçük kardeşi Kuai Liang’dı. MKII’de ortaya çıktı ve kardeşinin katilinden intikam almak için turnuvaya girdi. Bununla birlikte, Scorpion’un İlk Sub-Zero’yu adaletsizce öldürülmesine yol açan aldatmacayı keşfetti ve sonrasında rakibini affetti. Ardında Raiden ve Earthrealm savaşçıları birlikte Shao Khan’a karşı savaşmaya başladı.

Filmde Sub-Zero, Endonezya kökenli bir aktör ve Çin kökenli dövüş sanatçısı Joe Taslim tarafından canlandırılacak. Taslim, The Raid , Fast and Furious 6 , Night Comes For Us ve en son Cinemax aksiyon serisi Warrior gibi filmlerde rol aldı.   Taslim’in hangi Sub-Zero versiyonunun oynayacağı henüz netleşmemiş olsa da, film orijinal oyunun olaylarına dayanıyor olursa yaşlı Bi-Han’ı oynayacağı düşünülüyor.

 


Jax

Yeni Mortal Kombat filmi jax

İlk olarak Mortal Kombat II’de ortaya çıkan bir karakter olan Jax Briggs, Kano’nun başında olduğu Black Dragon gibi suç örgütlerini durdurmak için var olan bir hükümet kuruluşu olan ABD Özel Kuvvetlerinde(Special Forces) göre alan Amerikalı bir binbaşıdır. İlk oyunun sonunda Shang Tsung’un güçleri tarafından yakalanan Sonya Blade ve Kano’yu kurtarmak ve Kano’nun adaletle yüzleşmesi amacıyla turnuvaya getirildi. Karakter genellikle sibernetik olarak geliştirilmiş kollara sahip olarak tasvir edilirken, bu kollara ilk oyun içindeki Mortal Kombat görünümünde sahip değildi. MK serisindeki bir sonraki oyunda yani Mortal Kombat 3’de bu kolları edinen karakteri, Supergirl dizisi oyuncusu James Olsen canlandıracak.

 


Raiden

Mortal Kombat serisinin en güçlü karakterlerinden biri ve aynı zamanda serideki her oyunda yer alan  karakterlerden biri olan Raiden‘ı Ichi the Killer, Silence, Midway gibi sayısız filmde yer alan Tadanobu Asano canlandıracak. Oyunlarda Raiden, Şimşek Tanrısı ve Earthrealm’in koruyucusudur. Bu  oldukça ciddiye aldığı bir sorumluluktur. Shang Tsung’un ilk oyunda turnuvayı kazanmasını ve Earthrealm’i ele geçirmesini durdurmak için  Earthrealm’in savunucu takımını toplayan kişidir. Kişiliğinin bir tanrıya yakışan güçlü yönlerine rağmen, Raiden nihayetinde gerçekten fedakar ve tipik olarak serinin en saf kalpli karakterlerinden biri olarak tasvir edilir.


Mileena

Yarı-Tarkatan ve Yarı-Edenialı olan Mileena, Shao Khan ve Shang Tsung tarafından Outworld’de yaratılan bir Kitana klonudur.  Shao Khan’ın üvey kızı Kitana, Edenia tahtının varisi prensesi olduğundan, Mileena’nın nihai hedefi kız kardeşini öldürmek ve yerini prenses olarak almaktır. Vahşi, kana susamış ve bir fırsatçı olan Mileena’yı yeni filmde Sisi Stringer canlandırılacak.


Liu Kang

Mortal Kombat ve onla ilgili her içeriğin en kapsayıcı kahramanı ve tek başına en önemli karakter olan Liu Kang,  ilk oyunda Bruce Lee benzeri bir karakter olarak yaratıldı. İlk görünüşünde üstü çıplak olan siyah pantolon ve beyaz spor ayakkabılar giyen Çinli bir dövüş sanatçısı olarak karşımıza çıkmıştı. Bununla birlikte, o zamandan beri karakter White Lotus Topluluğu tarafından Earthrealm’in en büyük savaşçısı ve kötü büyücü Shang Tsung’ın ve onun üstün imparatoru Shao Khan’ın düşmanı haline gelmek için eğitildi. İlk turnuvada Shang Tsung’ı yendikten sonra dört ayrı olayda Mortal Kombat’ın Büyük Şampiyonu oldu. Liu Kang, filmde Çinli-Kanadalı bir aktör olan Ludi Lin tarafından canlandırılacak. Kendisi Aquaman ve Power Rangers(2017)’da Black Ranger karakterini oynamıştı.


Kano

İlk Mortal Kombat oyununun orijinal karakterlerinden bir diğeri olan Kano, Avustralyalı bir karakter. Kendisi Black Dragon paralı asker klanının lideri. Jax Briggs’den aldığı darbe sonrası bir yüzündeki deformasyonu kapatmak için kullandığı bir sibernetik göze sahip. Orijinal Mortal Kombat’ta Shang Tsung’un sarayının Kara Ejderha klanı için çalmayı planladığı altın ve diğer zenginliklerle dolu olduğunu duyduktan sonra turnuvaya katılmak için geliyor. Bununla birlikte  Kano, eski partnerini öldürdüğü için kendisine bir kan davası taşıyan Teğmen Sonya Blade tarafından turnuvaya gönderildi.  Kano, Shang Tsung ve Shao Khan’la yan yana olmayı seçti. Çünkü bunun ona en büyük ödülü getireceğini düşünüyordu.  Sonuçta öngörülemez, acımasız ama ödlek bir karakter. Kano, Avustralyalı aktör ve yönetmen Josh Lawson tarafından ekranda gösterilecek


Sonya Blade

Jessica McNamee ( Battle of the Sexes, The Meg ) Mortal Kombat’ın ilk oynanabilir kadın karakteri olan Sonya Blade‘i oynayacak. Sonya, Özel Kuvvetler Teğmen’idir. Oyunlarda Sonya Blade, hem dürtüsel davranabilen hem de son derece mantıklı olarak tanımlanmış son derece yetenekli bir ajandır. Shang Tsung’un adasına vardıktan sonra, büyücü onu ve ekibini pusuya düşürdü. Ve ona bir ültimatom sundu: “turnuvaya katıl ya da ekibinin öldürülmesini izle.”  Sonya Shang Tsung’un tüm birimini zaten katletmemeesi için isteksizce kabul etti. Sonunda Raiden’in Earthrealm şampiyonları ekibinin bir parçası olarak turnuvaya katıldı.  Liu Kang, Johnny Cage ve Kung Lao ile yakın müttefikler haline geldi.


Shang Tsung

Shang Tsung karakteri  20 yıl üzerinde kariyere sahip Singapurlu aktör Ng Chin Han tarafından canlandıralacak. Shang Tsung ilk oyundaki ana baş düşmandı. Ruh çalan büyücü imparator Shao Khan’ın arından ikinci yöneticidir. Sonraki serilerde de görülmüştür. Shang Tsung yüzlerce yaşında olup kara büyü yoluyla yaşam süresini uzatmaktadır. Bunu da mağlup ettiği savaşçıların ruhlarını ve anılarını emerek sağlar.


Scorpion

Tüm zamanların en tanınan video oyunu karakterlerinden bir diğeri ve Ed Boon’un kişisel favori karakteri olan Scorpion, Mortal Kombat serisindeki her oyunda ortaya çıkan ölümsüz bir hayalettir. Asıl adı Hanzo Hasashi olan Scorpion, karısı ve çocuğunun hayatta tutmak için için bir suikastçı olarak çalışan ninjadır. Klanı Shirai Ryu’dur.  Netherrealm büyücüsü Quan Chi, Scorpion’ı diriltir. Ve Scorpion’ı Lin Kuei ve Sub-Zero’nun ailesinin cinayetlerinden sorumlu olduğu inanması için kandırır. Ancak bundan sorumlu olan Quan Chi’dir. Scorpion bu aldatmacayı keşfettikten sonra Sub-Zero yerine  Quan Chi’den intikam almaya yönelir.

Scorpion’ın kendine has karakteri ve  intikam arayışı yüzünden seri boyunca tarafsız kalmıştır. Bu sebeple benzersiz bir karakterdir. Tamamen iyi ya da kötü olmadığı gibi herkesin bildiği mızrağı ve ikiz kılıçları kişisel imajını yaratan faktörlerdir. Karakter, Wolverine, 47 Ronin ve Avengers: Endgame’de oynamış olan Japon aktör olan Hiroyuki Sanada tarafından canlandırılacak .


Kung Lao

Kung Lao - Yeni MORTAL KOMBAT Filmi

White Lotus Klanının bir başka üyesi ve Liu Kang’ın yakın arkadaşı (potansiyel olarak kuzeni) Kung Lao, Çinli-Alman aktör Max Huang tarafından canlandırılıyor olacak. Doğası gereği pasifist olan Kung Lao, Mortal Kombat II’de Shao Khan’ı yenmek ve Dünya’yı  işgal etmesini durdurmak için Earthrealm kahramanları ile Outworld’e eşlik etti. Kung Lao, 300 yıl önce Shang Tsung’u ve Outworld güçlerini yenen ancak yıllar sonra Shang Tsung’un şampiyonu Prens Goro tarafından savaşta öldürülen Büyük Kung Lao’nun soyundan geliyor. Bu nedenle Kung Lao, atalarının gölgesinde, White Lotus Klanını gelecekteki tehditlere hazırlık için yeni nesil savaşçıları eğitebileceği bir okula dönüştürmek istiyor.


Ve yeni Mortal Kombat filmi için joker Karakter; Nitara

Yeni MORTAL KOMBAT Filmi - Nitara

Mortal Kombat: Deadly Alliance oyununda karşımıza çıkmış olan Nitara karakterini Elissa Cadwell canlandıracak . Shao Khan’ın Dış Dünyası ile birleşmiş olan fethedilmiş bir bölgeden gelen bir vampir olan Nitara, yaşadığı diyarı güvenli ve bağımsız tutmanın bir yolunu bulmak için savaşır. Nitara hayatta kalmasını sağlamak için insan kanına sahip olmasına rağmen, Scorpion gibi serinin birçok karakteri arasında kesinlikle tarafsızdır ve sadece evini özgürleştirme hedefine odaklanmıştır. Seride diğerlerine nispeten daha geç ortaya çıkması nedeniyle bu karakterin filme nasıl etki edeceği bilinmiyor ve uzun zamandır beklenen joker bir karakter gibi görünüyor.

İlginizi çekebilir: MORTAL KOMBAT Fatality’leri Gerçek Hayatta Nasıl Olurdu?

Siz yeni Mortal Kombat filmi için onaylanan karakterleri nasıl buldunuz? Başka hangi karakterleri görmek isterdiniz? Yorumda bulunmayı unutmayın.